Domácí

Problémová zoo doufá v návrat do evropské asociace. Rozhodnutí padne v září

Odborníci rozhodují o dalším osudu problémové zoologické zahrady v Ústí nad Labem. Ta před časem přišla o členství v evropské asociaci zahrad, které je klíčové pro chov ohrožených a exotických zvířat. Inspektoři tam před třemi lety našli více než stovku problémů. Teď zahradu zkontrolovali znovu. Rozhodnutí padne v září.

Ústecká zahrada dočasně přišla o členství v roce 2019. Inspektoři tam našli velkou řadu problémů, například příliš malý pavilon orangutanů. Podobně na tom byl také pavilon slonů nebo výběh pro žirafy.

Celkově inspektoři zahradě vyčetli více než stovku problémů. Zahrada je měla napravit do dvou let, kvůli pandemii covidu-19 se ale lhůta protáhla. A teď zahradu inspekce navštívila znovu. Pokud by zahrada o členství definitivně přišla, neměla by přístup k mnoha vzácným druhům zvířat. Chovat by tak mohla jen zvířata obvyklá pro evropský kontinent, a to ještě ne všechna.

Související obsah

Takové rozhodnutí by pro zahradu mohlo být fatální. Zahrada prý ale do vyřešení problémů investovala tolik prostředků, že by podle vlastních slov o členství přijít neměla. Rozhodovat se bude v září v Portugalsku. Mezinárodní komise pak rozhodnutí pošle městu, které je vlastníkem ústecké zahrady.

ls, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz