Domácí

Tipy na výlety: Slapy nabízí vyžití pro celou rodinu. Okouzlí plážemi i přírodou

Vodní nádrž Slapy je dlouhá léta oblíbenou turistickou destinací. Lidé tam jezdí nejen za dlouhými plážemi a hezkým koupáním, ale také za sportem a pěknou přírodou.

Slapy jsou rájem především pro letní dovolenou a prázdninové měsíce jsou tam ty nejvytíženější. Nabídek na ubytování je ale spousta, a tak místo ke spaní najdete i na poslední chvíli. "Chatičky stojí za čtyři dospělé osoby 1 350 korun, apartmán pak 2 300. Karavan se čtyřmi dospělými osobami vychází asi na 750 korun a stan pro dva lidi kolem 350 korun," uvedl majitel Autokempu Slapy Skalice František Strnad.

Na Slapech najdete také glamping, tedy ubytování v přírodě se všemi vymoženostmi moderní doby. "Ceny v našem rezortu se pohybují od 1 490 korun za noc až po 3 900. Glampingové stany se vyznačují tím, že jsou hodně luxusní," vysvětlila provozní areálu Marina & Glamping Nová Živohošť Kimberly Kučerová.

Související obsah

Slapy jsou ideální i na jednodenní výlet. Vykoupat se u travnatých pláží s pozvolným vstupem do vody můžete například v Nové Živohošti, ve Žďáni nebo v obci Měřín. Tam můžete navštívit také měřínský aquapark.

Populární jsou také půjčovny nejrůznějších plavidel. Jsou většinou součástí kempů, najdete je ale i samostatně na plážích. Ceny jsou velmi podobné. "Za šlapadlo máme cenu 299 korun, paddleboard 249, lodička s volantem 699, gumová se závěsným motorem 599, velká loď 3 500 za hodinu," uvedl provozovatel půjčovny Slapy Marine Jan Šípek.

V okolí Slap se nachází také dva krásné zámky, a to Mníšek pod Brdy a Dobříš. Autem tam dojedete za 20 minut a využít můžete i autobusovou dopravu. "Nabízíme klasické prohlídky, které vás vezmou do první republiky. A pak se zaměřujeme na rodiny s dětmi. Těm nabízíme pohádkové prohlídky," řekl kastelán zámku Mníšek pod Brdy Petr Digrin.

Dobříšský zámek aktuálně nepořádá z důvodu rekonstrukce prohlídky vnitřních prostor, návštěvníkům je ale stále přístupný francouzský park a Oranžérie. "Park je krásně opravený a v Oranžérii nabídneme ke zhlédnutí expozici vody, lesa a galerii manželů Zdeňka a Emilie Müllerových a soch Františka Ignáce Platzera," nastínil ředitel zámku Dobříš Pavel Krejcárek.

Související obsah

Na zámek Dobříš se můžete vydat také po stopách různých pohádek a filmů. Natáčela se tam například Princezna ze mlejna, americký film Princ a já nebo britský seriál Tři mušketýři.

Dalšími lákadly v okolí jsou lesy, které jsou plné hub, jak se štáb TV Nova sám přesvědčil. Pokud chcete zažít trochu adrenalinu, v okolí najdete Lanový Park Slapy nebo českou pevnost Boyard TEPfactor.

Na Slapech si přijdou na své i milovníci zvířat. Na jednom z mnoha statků a farem se můžete například naučit jezdit na koni. "Nabízíme ježdění a vodění na koni. Hodiny jsou pro pokročilejší jezdce, ale i pro začínající, pro děti i dospělé. Cena na hodinu ježdění je 500 korun," sdělila jezdkyně Adéla Špačková. Pátá největší přehrada v Česku nabízí vyžití pro celou rodinu. Z Prahy tam jste za necelou hodinu, z Brna za dvě a půl a z Ostravy za necelé čtyři.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz