Domácí

Nespočet dabingových i hereckých rolí. V 96 letech zemřel Karel Richter

Nespočet dabingových i hereckých rolí. V 96 letech zemřel Karel Richter
Karel Richter Zdroj: Se souhlasem Jana Richtera

Známý český herec, dabér i dlouholetý ředitel Divadla Jiřího Wolkera Karel Richter zemřel ve věku 96 let. Smutnou zprávu na sociálních sítích oznámila jeho rodina.

Jeden z nejstarších českých televizních i divadelních herců v pátek po půlnoci odešel na věčnost. Karel Richer se dožil 96 let, které oslavil letos v květnu v kruhu svých nejbližších. Rodina smutnou zprávu oznámila pomocí facebooku.

"Vážení přátelé, kamarádi Karla Richtera, jménem rodiny s lítostí oznamujeme, že navždy odešel pradědeček, dědeček, přítel, umělec a především výjimečný člověk Karel Richter. Děkujeme za Vaši tichou vzpomínku," napsala vnoučata Sandra Bartešová a Jan Richter.

Související obsah

​Poslední rozloučení se bude konat 17. srpna ve 12:00 ve Velké obřadní síni krematoria Strašnice v Praze, oznámila rodina.

Karel Richter se narodil v Praze, kde účinkoval v divadle už ve svých deseti letech. Jeho herecká kariéra se naplno rozjela ve 40. letech. Dabingu se začal věnovat v letech 60. a v polovině 70. let dostala práce Richtera nový rozměr. Stal se totiž ředitelem v Divadle Jiřího Wolkera, z něj odešel do penze po roce 1989. 

Hlas Richtera jste mohli slyšet v desítkách zahraničních filmů a seriálů, v roce 1997 dokonce získal za celoživotní mistrovství v dabingu cenu Františka Filipovského. Richter má na kontě nespočet dabingových rolí ve filmech jako Harry Potter a Relikvie smrti, Fantomas se zlobí, Gladiátor nebo v seriálech M*A*S*H, Star Trek, Hra o trůny či Simpsonovi. Prosadil se i v dabingu počítačových her Zaklínač a Mafia. Výčet jeho dabingových rolí najdete zde.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz