Domácí

Dálnice D1 stála v obou směrech. Spadlo na ni elektrické vedení

Policie v pátek večer na mnoho hodin uzavřela dálnici D1 v obou směrech. Na 15. kilometru spadly na silnici dráty vysokého napětí. Ty strhl silný vítr a déšť. Doprava zkolabovala, objízdné trasy ucpaly kamiony. Dálnici se podařilo zprovoznit nad ránem.

V nepříjemné situaci se ocitly stovky řidičů na dálnici D1. V pátek kolem půl deváté tam na hlavní spojnici mezi Prahou a Brnem spadlo elektrické vedení, které na 15. kilometru strhl silný vítr. V obou směrech se utvořily mnohakilometrové kolony. Doprava zkolabovala v celém okolí, neboť objízdné trasy ucpaly kamiony. Situace se uklidnila až nad ránem, kdy se podařilo obnovit provoz.

Na místě zasahovala policie, hasiči a montéři elektrorozvodné firmy. Řidiči uvázli v mnohakilometrových kolonách, hasiči rozřezali středová svodidla a policisté otáčeli auta do protisměru zpátky na Prahu. Směrem od Brna byla situace jednodušší, šoféři sjížděli na 15. kilometru pár set metrů před překážkou.

Podívejte se, jak vypadal kolaps na D1 v noci:

​Hodinu po půlnoci čekala od Prahy fronta, která sahala až na Pražský okruh. Objízdné trasy vedly po úzkých okreskách, které na mnoha místech ucpávaly kamiony. Řidiče tak čekalo zdržení v řádu hodin.

Dělníci spolu s hasiči se snažili padlé dráty ukotvit, aby je mohli odříznout. Podařilo se nad ránem, kdy mohli policisté obnovit provoz. Kolaps se však ještě hodiny uklidňoval.

Související obsah

​Spadlé vedení přes dálnici D1 bylo jednou ze šesti poruch vysokého napětí. Bez elektřiny se tak ocitlo zhruba 15 tisíc domácností. Škoda je asi 20 milionů korun.

ČHMÚ vyhlásil výstrahu před silnými bouřemi, které hrozí hlavně ve středních Čechách:

Výstraha 5. 8. 2022 Zdroj: ČHMÚ

Na fotografie z místa havárie se můžete podívat zde:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz