Domácí

Při nehodě na D5 zahynuli tři lidé. Za tragédii může zřejmě prasklá pneumatika

Tragicky skončila nehoda na dálnici D5 u Benešovic v Plzeňském kraji. Při srážce osobního auta s kamionem zahynul muž a dvě děti. V autě jela také žena, kterou záchranáři s těžkými zraněními transportovali letecky do nemocnice. Dálnice byla po dobu vyšetřování uzavřena v obou směrech, hodinu před půlnocí se podařilo zprůjezdnit směr na Německo, po další hodině se dal do pohybu i směr na Prahu. Za nehodou byla nejspíš prasklá pneumatika kamionu.

K tragické nehodě na dálnici D5 došlo ve středu odpoledne. Osobní auto se tam srazilo s kamionem a přitom zahynul muž a dvě děti. Ženu, která v autě také jela, přepravili záchranáři s těžkými zraněními do nemocnice vrtulníkem. Zranil se také řidič kamionu.

Kamion jedoucí z Německa se s autem srazil poté, co prorazil svodidla uprostřed dálnice a vjel do protisměru. Na místě nehody, která se stala nedaleko Benešovic na 117. kilometru, zasahuje policie, hasiči i záchranáři. "Dálnice je v obou směrech uzavřená," řekla mluvčí plzeňských záchranářů Mária Svobodová.

Související obsah

Za nehodou byla nejspíš podle prvních zjištění prasklá pneumatika kamionu. Ten pak vyjel přes středová vozidla do protisměru a srazil se tam s osobním autem. Policisté nehodu dál vyšetřují, více budou vědět po vypracování znaleckého posudku

Provoz na dálnici u Benešovic na Tachovsku byl plně obnoven až ve čtvrtek po půlnoci.

​Na záběry z místa se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz