Zahraničí

Velký požár ohrožoval italská letoviska, museli uzavřít i dálnici na Terst

Mohutný požár se v sobotu rozhořel v krasové oblasti u Terstského zálivu na severu Itálie. Ohrožoval dvě letoviska, v nichž musely být evakuovány kempy. Na několik hodin uzavřel dálnici i železnici.

Hořet začalo po poledni u přímořských letovisek Duino a Sistiana. Oheň se rychle šířil a dostal se k dálnici A4 směřující do dvacet kilometrů vzdáleného Terstu.

Ta musela být na několik hodin uzavřena, což zkomplikovalo cestu italských, rakouských a německých turistů do Chorvatska, kde se v sobotu střídaly turnusy. Tvořily se několikakilometrové kolony, uvedl web nanopress.it.

V italském letovisku vypukl požár Zdroj: TV Nova

​​Hasiči museli evakuovat po jednom kempu v obou letoviscích, kvůli plamenům u kolejí byl zastaven provoz na blízké železnici. Úřady v Duinu doporučili lidem nevycházet a používat respirátory, mohutný oblak kouře se dostal až do Terstu, kde obyvatelům rovněž znepříjemňoval život.

S požárem bojovali hasiči, civilní obrana i mnoho dobrovolníků. Na pomoc přiletěly tři vrtulníky a letoun Canadair. Kolem 19. hodin se jim podle informací novin nordest24.it podařilo dostat oheň pod kontrolu a provoz na dálnici mohl být obnoven. Žádná zranění nejsou hlášena.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz