Domácí

Žena měla zpronevěřit olomoucké škole 14,5 milionu. Posílala je "americkému lékaři"

Policie zahájila trestní stíhání 57leté ženy, která měla zpronevěřit více než 14,5 milionu korun. Zpronevěřené peníze, které vybrala z účtu jedné z olomouckých škol, žena zaslala do zahraničí.

Policisté z odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje stíhají ženu, která zpronevěřila značnou sumu peněz.

V době od 25. dubna do 14. června 57letá žena postupně podle mužů zákona převedla z účtu jedné z olomouckých základních škol, kde v té době pracovala, více než 14,5 milionu korun na svůj bankovní účet. Následně je vyměnila za eura, která pak převedla na několik zahraničních účtů.

Související obsah

​"Činila tak v domnění, že je zasílá na úhradu poplatků spojených s doručením cenného balíku od virtuálního zahraničního přítele, který se vydával za amerického lékaře na misi v Jemenu," uvedl mluvčí krajské policie Libor Hejtman.

Žena byla ze školy propuštěna, z funkce odstoupil také ředitel školy Martin Vosyka. "Neumím si představit, že by odstoupil z jiného důvodu než kvůli té zpronevěře," sdělil webu TN.cz současný ředitel ZŠ Holečkova Peter Bazger s tím, že stíhaná žena zastávala pozici hlavní účetní.

Související obsah

​Žena je stíhána na svobodě a za zvlášť závažný zločin zpronevěry jí hrozí pět až deset let za mřížemi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz