Zajímavosti

Žena konečně porodila poslední dítě z trojčat. Prvnímu už jsou téměř čtyři roky

Žena konečně porodila poslední dítě z trojčat. Prvnímu už jsou téměř čtyři roky
Páru se narodila trojčata, děti ale přicházely na svět postupně po dvou letech Zdroj: Profimedia / SWNS

Britskému páru z Tauntonu v hrabství Somerset se narodila trojčata, která ale mají tu zvláštnost, že zatímco nejmladší holčičce Gabrielle je pouze měsíc, její sestřička Isabelle přišla na svět před zhruba dvěma roky a bráška Cameron dokonce před čtyřmi lety. Za malý zázrak vděčí rodiče moderní medicíně. Aby děti počali, podstoupili umělé oplodnění.

Celkem čtyři roky trvalo, než se britskému páru z Tauntonu narodilo poslední z trojčat. V září 2018 přišel na svět syn Cameron, o dva roky později Isabelle a teprve zhruba před měsícem se hrdí rodiče dočkali další holčičky Gabrielly.

Děti jsou považovány za trojčata, protože všechny byly počaty ve stejný den, ve stejnou dobu a s totožnou várkou embryí, i když prostřednictvím asistované reprodukce IVF, informuje portál The Independent.

Poté, co přišel na svět nejstarší Cameron, se dvojice rozhodla ponechat zbývající embrya zmrazená, aby postupně mohla svou rodinu rozšiřovat. 

Související obsah

​"Je to skvělý pocit mít všechny tři naše děti, cítíme se neuvěřitelně šťastní," prohlásila Karen. "Někteří lidé podstupují IVF a bohužel se jim nepodaří mít ani jedno dítě a nám se podařilo mít tři," neskrývala před novináři nadšení. Teď konečně cítím, že je naše rodina kompletní," dodala trojnásobná maminka.

O případu informovala i britská tisková agentura SWNS. Manželé se rozhodli podstoupit umělé oplodnění rok poté, co se marně snažili počít přirozenou cestou. Ve Spojeném království už tímto způsobem přišlo na svět od roku 1991 na 390 tisíc dětí. Pár chce zveřejněním příběhu povzbudit i ostatní, aby zkusili IVF, pokud jejich snahy otěhotnět nevychází. "Pokud jste vyčerpali všechny ostatní možnosti, pak do toho jděte. Neodkládejte to a nevyhýbejte se tomu," doporučila žena, které se o funkčnosti této metody přesvědčila hned třikrát.

Podívejte se na reportáž o tom, jak je těžký porod trojčat:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz