Zahraničí

50letý Čech zmizel v Chorvatsku. Policie hledala i dvojici teenagerů

50letý Čech zmizel v Chorvatsku. Policie hledala i dvojici teenagerů
Windsurfing Zdroj: Profimedia

V Chorvatsku v pondělí večer zmizel 50letý Čech. Muž se vydal na moře na windsurfingovém prkně, ale zpět za rodinou už se nevrátil. Vyděšení příbuzní proto kontaktovali chorvatskou policii, která ale pátrání po zhruba čtyřech hodinách ukončila.

Hodiny hrůzy si prožila rodina 50letého Čecha, který se vydal v pondělí večer na moře na windsurfingovém prkně. Kolem 17. hodiny ho příbuzní ještě viděli asi 100 metrů od pobřeží u města Brela, ale potom se po něm slehla zem. 

Vyděšení příbuzní proto kolem 18:30 kontaktovali chorvatskou policii, která po muži vyhlásila pátraní. Čecha hledala společně s námořní policií, správou přístavu a Národním pátracím a záchranným centrem.

Související obsah

​Kolem 23. hodiny ale policie oznámila, že pátrání bylo přerušeno. Pohřešovaný Čech totiž kontaktoval rodinné příslušníky. Podle chorvatského webu Dnevnik.hr se muži podařilo na prkně dostat až na ostrov Brač. Ten je od místa, kde ho rodina viděla naposledy, vzdálen vzdušnou čarou asi 10 kilometrů. Příběh tak má nakonec šťastný konec, podle policie muž na ostrově přespal a druhý den se vydal zpět za rodinou. 

Nebyl jediný

Čech nebyl jediný, kdo měl ten den v této oblasti problémy na moři. Potíže měla na ostrově Brač také dvojice mladých lidí. Dvě nezletilé osoby se vydaly na paddleboardu na vodu, ale zastihla je bouřka. 

"Správa přístavu ve Splitu informovala, že poblíž zátoky Splitska jsou dva lidé, kteří jsou unášeni směrem ke skalnatému pobřeží. Záchranáři okamžitě vyrazili na určené místo a našli dva mladé lidi, které vlny vymrštily na pobřeží,“ sdělili záchranáři chorvatskému deníku. Oba mladiství naštěstí nebyli vážně zranění, měli pouze drobné škrábance a byli vyděšení a zmrzlí.

V Chorvatsku se letos otevřel nový most za více než miliardu korun. Podívejte se, kde vám usnadní cestu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz