Domácí

Ministerstvo obrany prodává nepotřebné nemovitosti. Nabízí pozemky i řopíky

Ministerstvo obrany prodává nepotřebné nemovitosti. Nabízí pozemky i řopíky
Řopík Micmanice Zdroj: Ministerstvo obrany ČR

Ministerstvo obrany opět zkouší prodat nepotřebný majetek. V úterý zveřejnilo seznam více než 30 nemovitostí, které Češi mohou odkoupit. V nabídce zájemci najdou nejen pozemky, ale také například bunkry – tzv. řopíky.

Resort obrany v úterý vyhlásil další výběrové řízení pro zájemce o koupi nepotřebného nemovitého majetku. Aktuální nabídka čítá celkem 32 položek, z čehož 11 inzerátů je úplně nových. Prodejem všech nemovitostí by si ministerstvo přišlo na nejméně 74 milionů korun.

Z uvedené částky "spolykají" více než 71 milionů korun čtyři nemovitosti, a to pozemek v pražském Hloubětíně o velikosti cca 1,2 hektaru (24,9 mil. Kč), pozemek v Praze-Michli o velikosti zhruba 1 800 metrů čtverečních (10,4 mil. Kč), 5/6 spoluvlastnický podíl na třech pozemcích ve stejné oblasti dosahující plochy zhruba jednoho hektaru (17,45 mil. Kč) a soubor čtyř pozemků v Brně-Králově Poli s plochou 0,74 hektarů (18,6 mil. Kč).

Zbývající částku tvoří další čtyři menší pozemky v Jihočeském nebo tři ve Středočeském kraji, a pak hlavně dvacet stále žádaných objektů bývalého pohraničního opevnění, kterých je v aktuální nabídce celkem pět s vlastním pozemkem na Znojemsku, další se nachází v katastru Sedlec u Mikulova, jeden v katastru Otvice na Chomutovsku, pak na cizím pozemku v Lanžhotu, a dalších 12 v různých oblastech severní Moravy. ​Tam všechny sice stojí na cizích pozemcích a jejich vlastníci mají k objektům předkupní právo, ale o získání nemovitostí zájem neprojevili. 

Související obsah

Pokud jde o pevnosti, v letošním roce se budou postupně nabízet ještě další, především na severní Moravě a některé i v Jizerských horách. Novou nabídku plánuje resort obrany zveřejnit 6. září 2022. Objeví se v ní nejen dosud neprodané nemovitosti, ale také zhruba dvacítka nových, a to ve Středočeském a Plzeňském kraji. V Libereckém a v Moravskoslezském kraji se pak bude jednat o zmíněné pevnosti.

Všechny tyto nemovitosti bude možné najít ještě před vyhlášením výběrového řízení na stránkách onnm.army.cz v sekci "Nemovitý majetek" pod odkazem "Připravované prodeje". Na stejných stránkách pak zájemci najdou i již "Aktuální nabídku" se všemi podrobnostmi, fotografiemi a případnými kontakty pro možné získání dalších informací. Nabídka je také zveřejněna na www.centralniadresa.cz nebo na webových stránkách Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, tj. www.nabidkamajetku.cz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz