Zajímavosti

WhatsApp oznámil řadu změn. Uživatelům pomůžou vyhýbat se lidem

WhatsApp oznámil řadu změn. Uživatelům pomůžou vyhýbat se lidem
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Uživatele aplikace WhatsApp čeká v blízké době celá řada změn. Ty jim mají pomoci chránit své soukromí. Mezi nové funkce patří například možnost užívat aplikaci bez toho, aby ostatní viděli, že jste online.

Změny, které by se měly v aplikaci objevit do konce měsíce, oznámil WhatsApp v úterý. Podle společnosti mají pomoct uživatelům k ochraně soukromí. Portál theverge.com upozornil, že díky nim bude jednodušší vyhýbat se svým přátelům.

Součástí změn je možnost skrýt před svými kontakty, že jste online. Uživatelé si tak budou moct vybrat, kdo může vědět, jestli zrovna aplikaci používají. Počet lidí, které můžete zařadit mezi ty, kteří neuvidí, jestli zrovna máte otevřený WhatsApp, je neomezený, upozornil portál techcrunch.com. Doteď skrývala aplikace stav uživatele jen cizím lidem.

Související obsah

Další změna se týká skupinových chatů. Z těch nově budou lidé moct odejít potichu. Ostatním členům skupiny se tedy neukáže notifikace, která je na odchod upozorní. Upozornění dostane jen admin skupiny. 

Poslední změnu do konce měsíce WhatsApp nestihne. Pracuje ale na tom, aby u zpráv s jednorázovým zobrazením, které příjemce uvidí jen jednou, nešlo vyfotit obrazovku. Momentálně tuto funkci pouze testuje, brzy se však má také v aplikaci objevit. Jediný způsob, jak by tyto zprávy tedy šly zachovat, je vyfotografování obrazovky jiným přístrojem. 

Zprávy s jednorázovým zobrazením v aplikaci fungují od loňského srpna:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz