Zahraničí

Plavba v Chorvatsku se zvrtla. Orbána, ženu i bodyguarda zachraňovali

Plavba v Chorvatsku se zvrtla. Orbána, ženu i bodyguarda zachraňovali
Viktor Orbán Zdroj: Profimedia

Maďarský premiér Viktor Orbán, který vyrazil na dovolenou k Jadranu, se podle chorvatských médií dostal o víkendu do potíží. Při zkoumání zátoky v oblasti ostrova Vis se předsedovi vlády porouchal člun. Naštěstí pro něj se zrovna nedaleko nacházel bývalý spolupracovník listu Slobodna Dalmacija Boris Vrkić. Orbánovi, jeho manželce a bodyguardovi pomohl dostat se na břeh.

"Více Balatonu, méně Jadranu," prohlašoval Orbán v červenci 2020 ve snaze odradit své krajany od dovolené na chorvatském pobřeží. Přesto ho ještě tentýž rok přistihli, jak tráví léto na Mljetu. Letos vyrazil do Chorvatska zase a jeho cesta se ani tentokrát neobešla bez pozornosti médií. Premiérovu dovolenou totiž provází jeden přešlap za druhým.

Jeho výpravou se baví nejen místní, ale také maďarská, německá či slovenská média.

Jak upozornil portál Slobodna Dalmacija, mezi prvními na Orbána upozornili majitelé taverny v Milně na ostrově Brač, kteří se na sociálních sítích pochlubili snímkem s maďarským premiérem. Podle všeho si však mysleli, že obsluhovali rovnou hlavu státu. "Bylo nám ctí hostit pana Viktora Orbána," napsali pod fotku na instagramu, u které ho označili za prezidenta.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Konoba Gajeta (@konoba_gajeta)

Související obsah

​Další fotografie premiéra, která se dostala do médií v souvislosti s jeho dovolenou u Jadranu, byla pořízena v zátoce Rukavac u ostrova Vis. Zveřejnil ji bývalý fotoreportér listu Slobodna Dalmacija Boris Vrkić. Snímek má být dalším důkazem, že Orbánova letní dovolená neprobíhá zrovna podle plánu. Předseda vlády se dostal během plavby na člunu do potíží.

"Jeho člun se porouchal, tak jsem ho, jeho ženu a bodyguarda dopravil na břeh," uvedl Vrkić. Podle novináře měli všichni tři i přes komplikace dobrou náladu. Výpravě z Maďarska doporučil Vrkić jednu z místních restaurací a rozloučil se. Orbán na doporučení novináře dal. Že si na mořských plodech pochutnával premiér, prý ale obsluha zjistila až po odchodu předsedy vlády a byla tímto zjištěním dost zaskočená.

Jak upozornil portál RTL, Orbán dal několikrát jasně najevo, že sní o tom, aby byl Jadran součástí Maďarska. O přístup k moři země přišla před více než 100 lety po podepsání tzv. Trianonské mírové smlouvy. "Kdyby nám moře nevzali, měli bychom i přístav," prohlásil v květnu v souvislosti s fosilní energetickou krizí v Evropské unii.


Viktor Orbán byl znovu zvolen maďarským premiérem (4/4/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz