Zahraničí

Orbán řekl, proč nezakáže dovoz ruské ropy. Sebrali nám moře, stěžoval si

Orbán řekl, proč nezakáže dovoz ruské ropy. Sebrali nám moře, stěžoval si
Viktor Orbán |

Kvůli válce na Ukrajině zakázaly státy Evropské unie dovoz ruské ropy. Jedním ze států, které naopak plánují pokračovat v jejím odběru, je Maďarsko. Premiér Viktor Orbán přišel s bizarním vysvětlením, proč tomu tak je.

Většina členských zemí Evropské unie se pomalu přiklání k zákazu dovozu ruské ropy. Proti bojkotu je však stále Maďarsko. Premiér Viktor Orbán podle maďarského opozičního webu Telex přišel s neobvyklým vysvětlením, proč tomu tak je.

"Ti, kdo mají moře a přístavy, mohou dovážet ropu na tankerech. Kdyby nám nevzali moře, měli bychom taky přístav," narážel Orbán na pobřeží Jaderského moře, které bylo součástí bývalého chorvatsko-maďarského království.

Související obsah

​Maďarsko již dlouhou dobu bojuje s Bruselem a Evropskou unií jako takovou. Kromě rozdílných názorů na válku na Ukrajině se Orbánova země od zbytku EU odděluje například svým postojem k právům lidí s odlišným sexuálním zaměřením. Maďarsko například zakázalo materiály zobrazující homosexualitu či změnu pohlaví osobám mladším 18 let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz