Domácí

Nehoda zastavila provoz části pražského metra. Trvalo to několik hodin

Nehoda zastavila provoz části pražského metra. Trvalo to několik hodin
Metro Zdroj: TN.cz

Linka A pražského metra ve čtvrtek ráno nejezdila v úseku mezi stanicemi Želivského - Náměstí Míru. Mohla za to nehoda vlaku. Ve vyloučeném úseku doporučil Dopravní podnik Praha jezdit povrchovou dopravou. Provoz se obnovil před 10. hodinou dopoledne.

:25."Provoz metra A v úseku Želivského - Náměstí Míru přerušila dopravní nehoda vlaku metra," informovala ve čtvrtek ráno na twitteru Pražská integrovaná doprava (PID). Původně se měl provoz obnovit do 6:30 ráno, následně do 8:30. Krátce před osmou hodinou na svém webu PID napsala, že omezení bude trvat do odvolání. Nakonec v úseku metro začalo jezdit od 9:25.

"Ve vyloučeném úseku lze využít pravidelné linky 10+16 a 11+13," sdělila PID. "V úsecích Nemocnice Motol - Náměstí Míru a Želivského - Depo Hostivař je provoz metra zachován," dodala.

Související obsah

Za výluku může podle dopravního podniku nehoda vlaku metra. Ta se stala hned po zahájení denního provozu krátce před pátou hodinou ráno. "Došlo k nehodě kontrolního vlaku ve stanici Flora. Předpoklad obnovení provozu zatím není známý, hrubý odhad je v cca 10 hodin," uvedla v osm hodin ráno mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz