OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Děti z dětského domova prošly ragbyovým výcvikem s partnery z PKF Apogeo

Populární ragbyový trenér a zároveň manažer rozvoje ČSRU Dan Beneš vede trénink části dětí z dětského domova. Asistuje mu například Jaromír Chaloupka z firmy PKF Apogeo.
Populární ragbyový trenér a zároveň manažer rozvoje ČSRU Dan Beneš vede trénink části dětí z dětského domova. Asistuje mu například Jaromír Chaloupka z firmy PKF Apogeo. Zdroj: Kateřina Betáková

Jen pár dní poté, co se na trávníku ragbyového hřiště v Petrovicích u malebné říčky Botič vyznamenaly české dívky na mistrovství Evropy, se v přívětivém prostředí setkala s ragbyovým balónem i kupa dětí z Dětského domova Charlotty Masarykové ze Zbraslavi.

A jejich nadšení se v prosluněném dni dalo krájet. Pod vedením manažera rozvoje České rugbyové Unie (ČSRU) Daniela Beneše se děti okamžitě dostaly „do hry". Začaly technikou příjmu a přihrávky, pokračovaly herními dovednostmi. Postupně se přesunuly až k atraktivnímu nabíhání do narážečů či efektním doskokům do pětkoviště.

Akce strhly i dospělé. S balónem se tak na hřišti při dovádění s dětmi ocitlo i několik zaměstnanců poradenské, daňové a účetní společnosti PKF Apogeo, dlouhodobého podporovatele a sponzora českého ragby. Firma spolu s ČSRU akci spoluorganizovala a spolufinancovala. „Věřil jsem, že bude možnost se zapojit," hlásil přímo z trávníku viditelně zadýchaný Tomáš Brabec, jeden z manažerů PKF Apogeo. „Děti jsou skvělé, moc se bavím."

Část dětí z domova, které se akce zúčastnily, bylo hendikepovaných a vyžadujících tudíž zvýšenou pozornost a péči. Role jejich obětavých vychovatelů a učitelů byla i v rámci této akce nezastupitelná.

V průběhu dne bylo nicméně na dětech dobře patrné, jak se postupně prohlubovala jejich důvěra k „předcvičujícím" i k samotnému ragby. Například mimořádně talentovaný klučina Petr, kterého rodiče dali do dětského domova, by byl ozdobou jakéhokoli mládežnického ragbyového týmu do 12 let. „Hraju fotbal, ale víc by se mi líbilo něco takového, je to zajímavější," pochvaloval si setkání s ragby.

Pro dospělé nebylo úplně jednoduché udržet pozornost dětí po několik hodin, vyžadovalo to velké úsilí a soustředění. Jen s malou nadsázkou srovnatelné třeba s tím, kolik úsilí vyžaduje porazit rozjetý extraligový ragbyový klub z Říčan. Do her a klání na trávníku se spolu s dětmi zapojili i „odchovanci“ zaměstnanců firmy PKF Apogeo.

„Jsme rádi, když společně s kolegy z ČSRÚ v rámci našeho partnerství můžeme touto formou dětem otevřít nové obzory a předat jim rodičovskou lásku, péči a hravost. Podpora dětí bez domova pro nás tedy znamená, že když možnosti máme, rádi do toho dáme i něco ze sebe," doplnil za PKF Apogeo k podařené akci Tomáš Brabec.

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz