Zahraničí

Rusko vyhraje, křičela dívka na Ukrajinky. Teď brečí a má velký problém

Rusko vyhraje, křičela dívka na Ukrajinky. Teď brečí a má velký problém
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Nečekané následky má pro mladou Rusku její chování v rakouském Salzburgu. Dívka tam pokřikovala na kolemjdoucí Ukrajinky, natočila se při tom a video následně zveřejnila na sociálních sítích. Jen o pár hodin později ale přidala jiné video, kde se slzami v očích vypráví, jaké kruté následky její hulákání mělo. A možná ji čeká ještě tvrdší trest.

Německá policie prověřuje mladou Rusku a jejího manžela, kteří jsou v Německu zřejmě nelegálně. Policie by na to možná vůbec nepřišla, kdyby na sebe Ruska nestrhla pozornost svým chováním k Ukrajincům.

Celá kauza začala v rakouském Salzburgu, kde se dvě mladé ukrajinské dívky na začátku týdne procházely po ulici. Narazily tam ale na dívku z Ruska, která na ně začala křičet a přitom se natáčela. Na ukrajinské dívky pořvávala výroky jako "Rusko vyhraje", "sláva Rusku" nebo "Čí je Cherson". 

Související obsah

​Z videa je patrné, že dívky odpověděly, že Cherson patří Ukrajině. Tomu se Ruska zasmála a poslala Ukrajinu tam, kam obránci Hadího ostrova poslali na začátku války ruskou válečnou loď.

​Celé video provokatérka sdílela na svém kanálu na Telegramu, odkud se rychle rozšířilo do celého světa. Dívka si sice svůj účet brzy zamkla, ale následkům už zabránit nedokázala. Portál Booking.com, který zajišťuje ubytování v hotelech po celém světě, totiž dívce podle rakouského webu Krone Zeitung zrušil její rezervaci v hotelu. V dalším videu už se tak mladá Ruska nesměje, ale naopak pláče. "Jste šťastní?! Zkazili jste mi dovolenou," vzlyká dívka.

Ruská občanka je podle všeho známou propagandistkou a na svém účtu vytvořila již řadu videí. V jednom z nich prý zmínila, že s manželem nelegálně žijí v Německu. Uživatelé na sociální síti Twitter na to okamžitě upozornili německou policii, která již případ vyšetřuje. "Věc je již na příslušném úřadu. Vyšetřování stále probíhá," uvedla policie z Dolního Bavorska.

V Rusku se stále spekuluje o zdravotním stavu prezidenta Vladimira Putina. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz