Zajímavosti

Degustace, při níž na vás dýchne historie. Objevte krásy moravského vinařství

Kdo má rád víno, tak ví, že nejlépe chutná přímo ve sklípku nebo na vinici. Televize Nova přináší tipy na některé z nich. Seznámit se můžete například s jedním z nejstarších sklepních komplexů na našem území.

Vinařství Znovín Znojmo

Hluboko v podzemí pod moderní halou se v Příměticích na Znojemsku nachází jeden z vůbec největších tzv. křížových sklepů světa. Unikát vybudovali jezuité už v 18. století. Sklep na délku měří 110 metrů a na šířku 56.

"Máme tady takovou raritu, říká se tomu jezuitský telefon. Říká se, že když na jedné straně chodby zašeptáte, tak klenbou se přenese zvuk a jde slyšet na druhém konci sklepa. Takže tak si tady spolu telefonovali dříve," prozradila Irena Velebová z vinařství Znovín Znojmo.

Jedinečné je i tamní klima. Stěny a stropy jsou totiž pokryté ušlechtilou plísní a ta působí jako dokonalý regulátor vlhkosti.

Související obsah

​"Není problém pro organizovanou skupinku více lidí udělat prohlídku, je teda potřeba zavolat dopředu. Projdeme celou výrobu až dolů do sklepa, ukážeme si, jak se víno vyrábí, zpracovává a potom, po prohlídce, nastane degustace šesti vzorků vín z výroby tohoto sklepa," láká Velebová.

Komplexní prohlídka vinařství včetně křížového sklepa vyjde návštěvníka na 200 korun.

Vinařství Proqin

Další zastávkou štábu televize Nova bylo vinařství Proqin v Kurdějově na Břeclavsku. Rodinné vinařství se zaměřuje na výrobu klasických šumivých vín, a to metodou kvašení v lahvi. "Optimální zrání je 2 až 3 roky na lahvi, takže to víno většinou ochutnáte až třetím, čtvrtým rokem od produkce," prozradil majitel vinařství Martin Prokeš.

Vinice leží na 49. rovnoběžce, tedy na stejné, na jaké se nachází i legendární oblast Champagne, která je domovem šumivého vína. Specialitou vinařství je také tzv. sabráž neboli sekání sektů šavlí či jiným kuriózním předmětem. Vznik tohoto způsobu otevírání je připisovaný francouzskému císaři Napoleonovi.

"V našem vinařství můžeme nabídnout komplexní program výroby šumivých vín. Návštěvníci můžou ochutnat a také se naučit školu sabráže," navnadil Prokeš. Degustace vín vyjde zájemce mezi 350 až 490 korunami. Za kurz sabráže dáte 790 korun za osobu.

Související obsah

Vinařství Marek

Poslední štací štábu bylo vinařství Marek v nedalekých Olbramovicích. Pokud jste milovníci nejen vína, ale i historie, v místním sklepním komplexu si budete připadat jako v ráji. "De facto tady byla skládka a pod tou skládkou se schovávala tahle nádhera. Já jsem rád, že jsem se sem dostal byla to náhoda," řekl majitel vinařství Jiří Marek.

První dochovaná písemná zmínka o tomto unikátním sklepním komplexu pochází už z roku 1321. Podle archeologického zkoumání je ale pravděpodobné, že sklepní komplex vznikal dokonce už v období mezi 8. a 9. stoletím

"Celkově ty sklepy mají 456 metrů," objasnil Marek. Chodby sklepů se nachází až osm metrů pod úrovní země a jsou vyhloubené v měkkém pískovci. Podzemní prostory se navzájem protínají a kříží. Je tam také řada odboček a výklenků.

I v tomto historickém sklepení můžete degustovat. Vstup s ochutnávkou se pohybuje mezi 150 a 250 korunami. Vstupné bez degustace vyjde návštěvníka na 100 korun.

Putování vinařstvími je plné jedinečných sklepních unikátů, ale i neotřelých chutí. Tak neváhejte vyrazit na výlet.

Aneta Bednárová, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz