Krimi

Exministryni Valachové hrozí trestní stíhání. Podle soudu křivě vypovídala

Soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 dala podnět k trestnímu stíhání bývalé ministryně školství Kateřiny Valachové. Důvodem je podle webu Seznam Zprávy její údajně křivá svědecká výpověď.

Bývalá ministryně školství podle soudkyně nemluvila pravdu ve výpovědi o pracovních a smluvních vztazích s advokátkou Petrou Novákovou. Ta poskytovala resortu školství právní služby v době, kdy mu Valachová šéfovala. Za přečin křivé svědecké výpovědi jí hrozí od šesti měsíců do tří let ve vězení.

Související obsah

​Exministryně svou vinu odmítá. "Já jsem mluvila pravdu a budu ji říkat dál. U soudu jsem mluvila stejně jako ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Říkala jsem to, co jsme zjistili v roce 2017 po zásahu policie. To znamená žádné externí služby nebyly zjištěny," vyjádřila se Valachová.

V roce 2017 na ministerstvu školství kvůli sportovním dotacím zasahovala policie. Obvinění tehdy padlo na fotbalového šéfa Miroslava Peltu a tehdejší náměstkyni úřadu Simonu Kratochvílovou. Další část kauzy se týká krácení daní. V té je obžalovaná advokátka Nováková a bývalý úředník ministerstva Zdeněk Bříza.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz