Zahraničí

Boj o pláž v Chorvatsku. Nudisté už mají plné zuby lidí v plavkách

Boj o pláž v Chorvatsku. Nudisté už mají plné zuby lidí v plavkách
Chorvatská pláž Šunj (Ilustrační foto) Zdroj: Profimedia

Písečná pláž Šunj, která se nachází na chorvatském ostrově Lopud, je považovaná za jednu z nejkrásnějších na Jadranu. Část z ní je přitom vyčleněna pro nudisty, kterým ale už dochází trpělivost. Stěžují si, že ji obsazují návštěvníci v plavkách a zabírají tam místo nudistům.

Malá část pláže Šunj na severním okraji pobřeží je určena pro nudisty, jak koneckonců oznamuje i cedule, která se tam nachází. Koupat se na ní ale chodí i lidé, kteří svou nahotu na odiv dávat nechtějí. To se nelíbí právě nudistům, kteří nejenže přicházejí o místo, ale pobuřuje je i dvojí metr.

"Proč tam není žádná kontrola, proč nikdo nereaguje? Zajímalo by mě, co by se stalo, kdybych šel doprostřed běžné pláže a svlékl se do naha. Dostal bych pokutu, možná skončil v psychiatrické léčebně, nebo dokonce ve vězení? A jaký je v tom rozdíl?" postěžoval si chorvatskému deníku Dubrovački Dnevnik rozčilený nudista.

Deníku poskytl i fotografie z místa, z nichž by nezasvěcený člověk rozhodně nepoznal, že se jedná o nudistickou pláž. Není těžké si domyslet, proč lidé v plavkách obsazují nudistickou část pláže.

Související obsah

​Šunj je jednou z nejoblíbenějších pláží v okolí jak pro místní, tak pro turisty. Zejména v hlavní sezóně při pěkném počasí tudíž bývá přeplněná. I průvodci doporučují se tam vydat už kolem jedenácté hodiny dopoledne, abyste si našli vhodné místo ke slunění. A pokud je pláž narvaná, prázdnější nudistická část návštěvníky láká k tomu, aby se přesunuli právě tam.

V Chorvatsku to přitom není první spor o pláž mezi nudisty a ostatními návštěvníky. Na Makarské riviéře se nachází známá pláž Nugal, která je vyhrazená pouze pro nudisty. A i tam, přestože cedule jasně hlásá, že se jedná o nudapláž, se pravidelně stahovalo velké množství lidí koupajících se v plavkách. O tamním problému informoval už před čtyřmi lety deník Slobodna Dalmacija.

"Není to správné. My máme jen těch 100 metrů a oni mají 10 kilometrů pláže. Unavuje nás to vysvětlovat každému, kdo tam přijde," posteskla si tehdy jedna nudistka.

Štáb TV Nova na začátku letošních prázdnin zjišťoval ceny služeb na chorvatských plážích:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz