Zahraničí

Země je sužovaná válkou. Ukrajina přesto zažívá svatební boom

Zatímco na východě Ukrajiny je válka stále v plném proudu a Rusko tam oproti minulému týdnu zdvojnásobilo počet náletů, Ukrajinci se snaží žít normální život. Země teď po dlouhé době zažívá svatební boom.

Strach ze smrti je na východě země na denním pořádku. Možná proto se ukrajinské páry teď berou častěji než kdy dřív. Andrij bojuje na frontě. Když dostal týden dovolenou, rozhodli se s partnerkou Nasťou neztrácet čas a vzít se. Spolu jsou už tři roky.

"Je čas se vzít. Čekala jsem na Andrije, až se vrátí z fronty. Tohle je ta nejlepší chvíle pro naši svatbu," prohlásila nevěsta. Čas na líbánky ale mít nebudou. Andrij se hned po svatbě vrátí na frontu bránit Ukrajinu. Čekat na vhodnější dobu ale nechtějí. Říkají si, že musí žít teď a tady.

Ne všichni se ale pro sňatek musí vracet domů. Obřad jde provést doslova ze dne na den. "Je možné se vzít i za přítomnosti jen jednoho z páru. Pošlou prohlášení veliteli a druhý z manželů podá žádost na matriku. Ještě týž den je zaregistrujeme a obřad proběhne on-line," osvětlil situaci specialista kyjevského svatebního úřadu Vitalij Charnyj.

Související obsah

Jurij a Larisa jsou spolu už přes dvacet let. Mají děti, a dokonce i vnoučata. Jurij nedávno narukoval a absolvuje vojenský výcvik. " Plánovali jsme svatbu mnohokrát, ale vždycky se objevily nějaké pracovní záležitosti. Teď už není čas na odklad. Musíme chránit a milovat svou zemi. Protože tu máme děti a vnoučata," prohlásil Jurij. "A naši Ukrajinu, kterou milujeme," doplnila svého manžela Larisa.

"Lidé se berou častěji, asi protože jsou teď ve velmi těžké situaci. A je potřeba držet při sobě. Myslím si, že čím více párů se zaregistruje, tím lépe," přidala se další nevěsta. Od začátku invaze se jen v Kyjevě vzalo už 13 tisíc párů.

pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz