Zahraničí

Černá Hora vyhlásila třídenní státní smutek. Při masakru zemřely i dvě děti

Černá Hora vyhlásila třídenní státní smutek. Při masakru zemřely i dvě děti
Při masakru v Cetinji zemřely i dvě děti Zdroj: Profimedia

Tragédie, jakou Černá Hora nepamatuje. Tak popsal černohorský premiér masakr, který se odehrál v pátek ve městě Cetinje. Útočník tam na ulici bezhlavě střílel do lidí, mezi 11 mrtvými byly i dvě děti ve věku 8 a 11 let. Vláda v zemi vyhlásila třídenní smutek.

V sobotu, neděli a pondělí v celé Černé Hoře platí státní smutek, který v pátek večer vyhlásila tamní vláda. "Při této příležitosti budou svěšeny vlajky na půl žerdi na všech budovách státních orgánů, územní samosprávy a veřejných institucí," citovala prohlášení vlády černohorská tisková agentura MINA.

Ve dnech smutku se nebudou na veřejných místech konat žádné kulturní a zábavní programy a v restauracích nebude hrát hudba.

Masakr, která se v Cetinji na jihu země odehrál v pátek odpoledne, si vyžádal 11 životů. Policie na místě našla devět mrtvých, další dva lidé zemřeli v nemocnici. "Z 11 obětí byly dvě děti. Pracujeme na objasnění celého případu," řekla státní žalobkyně Andrijana Nasticová.

Související obsah

​Dětem bylo osm a jedenáct let, uvedl deník Pobjeda s odkazem na policejního ředitele Zorana Brdanina. "Připravil o život dvě děti a zranil jejich matku, která následně v nemocnici podlehla. Poté vyšel ven a stejnou zbraní střílel na obyvatele osady," prohlásil Brdanin.

Střelcem měl být podle RTCG 34letý Vuk Borilovic, který podle svědků střílel náhodně do lidí kolem sebe. Incidentu měla předcházet rodinná hádka.

Pět z šesti zraněných lidí zůstává v nemocnici, tři jsou ve vážném stavu. "Tři osoby jsou v ohrožení života," informovala v pátek večer ředitelka nemocnice Ljiljana Radulovicová.

Na místě zasahovaly všechny záchranné složky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz