Zahraničí

Turistka v Alpách uklouzla. Děsivý pád přežila jen zázrakem

Turistka v Alpách uklouzla. Děsivý pád přežila jen zázrakem
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Třiapadesátiletá žena z Německa může mluvit o obrovském štěstí. Při horské túře na hranicích Rakouska a Německa uklouzla a padala 150 metrů. Jako zázrakem přitom přežila, utrpěla ale vážná zranění. Podle policie je však mimo ohrožení života.

V pátek ráno se tři přátelé z Německa vydali na túru do rakouského Kleinwalsertalu v Algavských Alpách na hranicích s německým Bavorskem. Podle zpravodajského webu Krone.at se vydali nejprve na vrchol hory Kanzelwand a poté pokračovali směrem na Hammerspitze v Riezlernu.

Na hřebeni v nadmořské výšce 2 000 metrů přitom 53letá žena náhle uklouzla na štěrku. Ztratila rovnováhu a spadla ze skalnatého svahu. Čekal ji děsivý 150metrový pád, který ale jako zázrakem přežila.

Související obsah

​Její společníci okamžitě použili záchranné lano a posléze volali horskou službu a záchranáře, kteří na místo poslali vrtulník Gallus 1. Tím ji pak letecky přepravili do nemocnice ve Feldkirchu. Žena sice při pádu utrpěla vážná zranění, podle místní policie je ale v tuto chvíli mimo ohrožení života.

Stejné štěstí neměl Čech, který zemřel při červencové túře na nejvyšší hoře Rakouska Grossglockner (psali jsme o tom ZDE). Rovněž sklouzl ze svahu dolů a padal přes 300 metrů.

Více informací se dozvíte v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz