Domácí

Obyvatelé se vrátili do Hřenska. Popel tady padal jako sníh, říkají

Dlouhých 20 dní bojovali hasiči s požárem Národního parku České Švýcarsko. Obyvatelé Mezné a Mezní Louky se tak s povolenkami mohou vrátit do svých domovů, ze kterých byli evakuováni. Řada z domů je však zničená.

Ničivý požár zaměstnal na dlouhých 20 dnů hasiče téměř z celé České republiky. Těm se, kromě jiného, podařilo zachránit i řadu domů v Mezné a Mezní Louce. Obyvatelé se tak do svých příbytků mohli se speciální povolenkou vrátit.

"Abych řekl pravdu, tak z fotografií jsem viděl do čeho jedu. Jsem příjemně překvapený, že uvnitř domu se téměř nic nestalo. Depresi nemám, protože tohle se všechno dá nahradit," řekl TV Nova pan Jaroslav. Tomu plameny zničily zahradní přístřešek i s veškerým vybavením, které v něm bylo. "Byl tam i nový pingpongový stůl. Hráli jsme na něm 15 minut," povzdechl si.

Související obsah

Naštěstí prý do přístřešku nedal své kolo a skútr. Ty se totiž povedlo hasičům uchránit. Takové štěstí však neměli další. Těm totiž oheň poškodil i domy. Nejspíš je zapálil "ohnivý déšť". "Dostal jsme takovou informaci, že jako na horách, když padá sníh, tak tady padal popel. Nedalo se předesílat, kde to spadne, kde se to znovu zapálí," dodal pan Jaroslav. Ten má teď v plánu vyčistit celý dům. Musel se zbavit i potravin z lednice a mrazáku.

Podívejte se na rozhovor s panem Jaroslavem:Podle dalších obyvatel už Hřensko nebude nikdy takové, jaké bývalo před požárem. V posledních letech se prý snižoval i turistický ruch, kterému zničená krajina neprospěje. "Co budou hledat tady?" prohlásila jedna z místních. Zákazníci se nehrnou ani do obchodů. Prodejci tak očekávají jejich příval až za týden.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz