Domácí

Soutěsky jsou zničené, sdělil starosta Hřenska. Kdy se znovu otevřou, neví

Domy obyvatelů Hřenska a okolních vesnic nejsou tím jediným, co se při masivním požáru v národním parku České Švýcarsko ocitlo v ohrožení. Poničené jsou také oblíbené trasy v Hřenských soutěskách. Podle starosty Hřenska Zdeňka Pánka (nestr.), který vystoupil v Televizních novinách na TV Nova, vyžadují soutěsky téměř kompletní rekonstrukci.

Soutěsky v okolí Hřenska lákaly dlouhé roky turisty z celého Česka. Nyní je však poničil mohutný požár, který zdevastoval lesy národního parku České Švýcarsko. Pryč jsou jak lodní tratě, tak zábradlí a cestičky.

Než se tedy oblíbená atrakce bude moct opět otevřít, nějaký čas to potrvá. "Dostat se do soutěsky byl velký zážitek a trvalo nám to dlouho. Plavební dráha je na tom také špatně, ucpaly ji padlé stromy," popsal situaci v soutěskách starosta Hřenska Zdeněk Pánek.

Související obsah

​Ne všechno je ale beznadějné. Oheň se například vyhnul jedné z dalších turistických atrakcí v oblasti. "Jen zázrakem zůstala nepoškozena naše perla, Edmundova chata," oznámil Pánek.

Kdy přesně bude možné soutěsky opět otevřít, starosta nedokázal říct. "Hovořil jsem o tom s ředitelem správy národního parku a požádal jsem ho, abychom mohli soutěsky opravit co nejdříve. Potřebovali bychom také přítomnost geodetů, kteří by zjistili, zda skály nebyly narušeny pády stromů či intenzivním hašením," zakončil Pánek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz