Zajímavosti

Prague Pride pokračuje. Desítky tisíc lidí se vydaly na tradiční průvod

Festival hrdosti Prague Pride pokračuje již šestým dnem. Účastníci se tak po dvouleté pauze vydali na tradiční pochod Prahou, který odstartoval v jednu hodinu odpoledne na Václavském náměstí. Po průchodu například přes Čechův most skončil průvod na Letné. Účastnit se ho mělo přes 55 tisíc lidí.

Dvouletá pauza způsobená pandemií koronaviru je u konce a tradiční pochod v rámci festivalu Prague Pride je zpět. Podle policie se ho zúčastnilo kolem 55 tisíc lidí. Většinu z nich zdobily duhové vlajky. 

Festivalu hrdosti se zúčastnil i pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se svou manželkou. Sobotní průvod byl hlavním tahákem celého Prague Pride a v jednu hodinu odpoledne započal na Václavském náměstí. Skončil na pražské Letné, kde na návštěvníky čekal doprovodný program.

Související obsah

Průvod se obešel bez problémů a konfliktů. Mezi účastníky duhového průvodu panovala dobrá nálada i přes to, že se letos museli obejít bez alegorických vozů. Sobotou pak celá týdenní akce nekončí. Pokračovat totiž bude i v neděli.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz