Zajímavosti

Začal týdenní festival Prague Pride. Provázet ho bude i tradiční průvod

Vyvěšením duhové vlajky v pondělí v Praze začal už dvanáctý ročník festivalu Prague Pride. Potrvá do 14. srpna a návštěvníkům nabídne téměř 150 akcí. Vyvrcholením pak bude karnevalový průvod.

Festival Prague Pride v pondělí oficiálně začal. Atmosféra na zahajovacím dni byla klidná a přátelská. Návštěvnost by mohla být velká. "My samozřejmě nevíme, co můžeme čekat. Máme za sebou dva ročníky v covidu. Festival Prague Pride se konal i loni a předloni," řekl ředitel festivalu Tom Bílý.

"Nicméně v těch předcovidových ročnících dosahovala návštěvnost festivalu 90 tisíc lidí. Letos uvidíme, jsme zvědaví. Na sociálních sítích vidíme velký zájem potenciálních návštěvníků," dodal.

Související obsah

Jedním z největších taháků festivalu bylo právě jeho zahájení. "Pak je to více než 150 akcí během celého týdne a myslím si, že pro většinu návštěvníků je to samozřejmě ten sobotní průvod Prahou. Následně hudební program na Letné od tří hodin až do deseti hodin na šesti stagích. Je to program, který je navíc zdarma, takže si myslím, že to je vždycky tahákem pro naše návštěvníky," pokračoval Bílý.

Symbolem letošního ročníku je srdce, to je i ve sloganu festivalu Heart matters (Na srdci záleží). "Pro nás je to zároveň symbol těch osmi miliard srdcí na celém světě. My si myslíme, že opravdu na všech záleží. Je to symbol lásky, života, vzájemnosti a respektu," uzavřel ředitel festivalu Prague Pride.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz