Zajímavosti

Čeští europoslanci vyrazili na dovolenou. Většina z nich výběrem překvapí

Prázdniny jsou v plném proudu a na dovolené se rozjeli i ti, kteří většinu roku tráví v bruselských a štrasburských kancelářích, tedy čeští europoslanci. Mnoho z nich, možná překvapivě, zamířilo poznávat krásy České republiky.

Čeští poslanci vyrazili na dovolenou. Například Marcel Kolaja (Piráti) odstartoval léto na hudebním festivalu. Poté vyrazil na vodu. Takový nápad přitom z českých europoslanců nedostal jediný. "Zdravím diváky TV Nova z dovolené v Polsku na řece Liswartě," řekl Kolaja.

"Zdravím vás všechny od vody, kam si jezdím vyčistit hlavu. Sice tady dneska prší a je poměrně dost zima, ale to vůbec nevadí," poslal svůj pozdrav Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Mimo jiné se Zdechovský v létě věnuje také airsoftu.

Většina europoslanců se letos rozhodla obrazit české luhy a háje. Martina Dlabajová (za ANO) vyrazila do Milovic na tankodrom, Jan Zahradil (ODS) sklízí úspěchy vlastní zahrádky a Ondřej Knotek (ANO) po kulturním zážitku obdivoval krásy přírody.

Související obsah

"Dovolená je pro mě vlastně každý moment, který mohu trávit s rodinou, s dětmi," prohlásil Knotek. Ten vyrazil objevovat přírodní rezervaci Kladská u Mariánských lázní. "Je tady krásná příroda, a především tady není žádný mobilní signál," dodal europoslanec.

Jiří Pospíšil (TOP 09) pojal svou dovolenou jako gurmán. Chybět na ní prý nesmí červené víno. "Zdravím vás ze své dovolené v Itálii, kde jsem jako tradičně s mými psími přáteli. Jezdím sem kvůli těstovinám, ale tentokrát, protože jsem tlustý, tak nejsou těstoviny, ale rajčata a chleba, takzvaná bruschetta," zavtipkoval Pospíšil.

Hned dvě europoslankyně pak vyrazily do Spojených států amerických. Dita Charanzová (za ANO) s rodinou na dovolenou, Markéta Gregorová (Piráti) zas na konferenci.

pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz