Krimi

Vražda přímo na ulici. Policie zveřejnila, co tragédii v Přerově předcházelo

Vražda přímo na ulici. Policie zveřejnila, co tragédii v Přerově předcházelo
ilustrační foto Zdroj: Policie ČR

Policie zveřejnila další informace k vraždě, která se stala v noci na sobotu na třídě Generála Janouška v Přerově. Tragédii předcházela zřejmě banální opilecká hádka, která vyvrcholila pobodáním a pořezáním mladšího z mužů. Podezřelý pachatel se několik desítek minut po incidentu sám dostavil na policejní služebnu.

Kriminalisté z Olomouckého kraje se dál zabývají vraždou, která se odehrála v noci z pátku na sobotu v Přerově. Policie přijala oznámení před 23. hodinou o napadení muže na parkovišti na třídě Generála Janouška. Okamžitě tak vyrazila na místo, kde našla 38letého muže s bodnořeznými zraněními.

Na místě v tu chvíli zasahovala i zdravotnická záchranná služba, která se zraněnému pokoušela pomoci. "Záchranáři muže 30 minut resuscitovali, lékař ale musel nakonec konstatovat smrt," řekla redakci TN.cz tisková mluvčí Lucie Mikisková.

Vzhledem k tomu, že útočník z místa po incidentu utekl, policie po něm okamžitě začala pátrat. Na místo se dostavili kriminalisté, kteří si případ převzali. "Během pátrání se podařilo zjistit totožnost osmatřicetileté oběti i útočníka," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Podezřelý pachatel se nakonec po desítkách minut sám dostavil na služebnu, kde ho policie zadržela.

Související obsah

​Muži se podle policie znali a osudnou noc byli oba posilnění alkoholem. Na parkovišti se pohádali a jeden druhého napadl. "Motivem činu zřejmě byla banální opilecká hádka," konstatoval Hejtman.

Kriminalisté již podali podnět na vzetí 41letého obviněného muže do vazby. Zjistili, že byl v minulosti už odsouzený pro různorodou trestnou činnost. "Nyní mu hrozí za trestné činy vražda a výtržnictví trest odnětí svobody na 12 až 20 let," zakončil Hejtman.

V sobotu měli napilno i středočeští kriminalisté. V Rakovníku totiž žena pobodala svého manžela, zatímco v bytě s nimi byly tři děti (psali jsme o tom ZDE). Podívejte se na záběry z místa vyšetřování:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz