Zahraničí

Tragédie v egyptském kostele. Při požáru zemřelo 41 lidí, převážně děti

Obrovský požár zabil v neděli v egyptském městě Gíza minimálně 41 lidí, mezi nimi převážně děti. Požár se rozšířil v kostele, ve kterém v tu chvíli bylo pět tisíc lidí. V druhém největším městě Egypta se pak zranilo dalších 45 lidí.

Chvíle hrůzy zažili věřící v egyptském městě Gíza. V kostele Abu Sifin, ve kterém se zrovna nacházelo pěti tisíc věřících, vypukl požár. Ten stál život minimálně 41 lidí, a to hlavně dětí. Dalších 45 návštěvníků bylo zraněno, uvedl web Daily Mail.

Požár prý zablokoval vchod do kostela a vznikla velká tlačenice. "Lidé se shromažďovali ve třetím a čtvrtém patře. Viděli jsme kouř vycházející z druhého patra. Lidé se vrhli dolů po schodech a začali padat jeden na druhého," řekl podle agentury Reuters Yasir Munir, který byl v tu chvíli v kostele se svou dcerou.

Související obsah

Požár nejspíš vzniknul kvůli závadě na elektrickém vedení. Tu pravděpodobně způsobil výbuch generátoru. Stalo se tak v den, kdy do Abu Sifinu vyrazily se školkou na výlet malé děti.

"Sleduji vývoj tragické události v Gíze a nařídil jsem všem příslušným státním orgánům, aby přijaly všechna nezbytná opatření a okamžitě se zabývaly tímto incidentem a jeho následky. Vyjadřuji upřímnou soustrast rodinám nevinných obětí," napsal na svém facebookovém profilu egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz