Zajímavosti

Češi ročně zbytečně vyhodí 60 kilogramů potravin. Ušetřili by desítky tisíc

Ceny potravin rostou. I přes to stále končí tuny jídla v popelnicích. Průměrný Čech ročně vyhodí zhruba 60 kilogramů potravin, což pro čtyř člennou domácnost vychází asi na 30 tisíc korun. Nejčastěji lidé plýtvají ovocem, zeleninou nebo mléčnými výrobky.

Češi na vyhozeném jídle prodělávají tisíce. Za 30 tisíc korun, které v podobě potravin průměrně vyhodí do koše, by domácnost klidně mohla vyrazit na dovolenou. Největší chyba, kterou při nakupování dělají, jsou přeplněné košíky. Velkou část věcí, které koupí, pak nesní nebo nestihnou zpracovat. Odborníci proto doporučují nakupovat na jeden, maximálně dva dny dopředu.

Často se stane, že špatně odhadnete porce. Část navařeného jídla tak skončí v koši. "Možnost velké úspory je v tom, že lidé budou lépe plánovat své vaření, aby nemuseli tolik vyhazovat," řekl ekonom Lukáš Kovanda.

Pokud jste však navařili moc jídla, je nejlepší volbou ho uložit do mrazáku. Tím ho zachováte a nemusíte nic vyhazovat. Důležité je si pak neplést datum spotřeby a minimální trvanlivost. "Minimální trvanlivost je jen ukazatel kvality. Například na těstovinách a sušenkách najdete tohle datum. Znamená to, že i po tomhle datumu je jídlo poživatelné," prozradila zakladatelka organizace Zachraň jídlo Anna Strejcová.

Související obsah

Jediný, kdo se z plýtvání Čechů raduje, jsou lidé bez domova. "Když jdou lidi z vlaku, tak nám nabídnou, co jim zbylo. Co by nesnědli, to nám dají," prozradil jeden z nich. Letní měsíce jsou navíc podle odborníků v souvislosti s vyhazováním jídla nejhorší.

Češi často zbytečně vyhazují ovoce a zeleninu, u kterých předpokládají, že jsou shnilé. Dále pak výrobky, které nechali dlouho na sluníčku a nechtějí je jíst ze strachu, že by jim z nich mohlo být špatně.

pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz