Domácí

Hřensko trápí nedostatek turistů. Restaurace a penziony zejí prázdnotou

Ztráty podnikatelů závislých na turistice v okolí Hřenska se odhadují na 150 milionů korun. Restaurace, penziony, hotely a obchody přišly o klienty, kteří do oblasti po uhašení požáru nesmí nebo už se nechtějí vracet. Tam, kde dříve byla hlava na hlavě, to teď vypadá jako v pustině.

Požárem zpustošené Hřensko se potýká s nedostatkem turistů. V obci, která má pouhých 290 obyvatel bývá běžně hlava na hlavě. Nyní se tam občas potuluje někdo z místních turistů, nebo osamocený turista.

V Hřensku se zdaleka nevrací nic k normálu. Místní podnikatelé jsou s návratem cestovního ruchu pesimističtí. Kvůli požáru národního parku zrušily tisíce turistů pobyty v hotelech, restaurace jsou zavřené, nebo marně čekají na zákazníky. A to i přesto, že likvidace požáru skončila.

"Teď je to úplně na nic. Rezervace kompletně zrušené. Když se objednají dva lidi do pokoje, tak je to co říct. Restaurace je úplně prázdná, je to opravdu špatné," posteskla si provozovatelka restaurace Kamila Kolářová.

Související obsah

Ztráty podnikatelů odhadují turistické agentury na 150 milionů korun. Rezervace lidé ruší i tam, kde žádný požár nebyl. "Lidi stornovali pobyty. Zaplacené zálohy jsme vraceli. Pro nás by bylo nejdůležitější, aby se otevřel hřenský přechod," přidal majitel penzionu Václav Kovář.

Turisté z Německa tvoří podstatnou část zákazníků. Jenže na německé straně se stále ještě hasí, hraniční přechod proto zůstává uzavřený. Také na české straně hasiče zaměstnávají nová ohniska. Ve stále ještě uzavřené oblasti hasiči v noci na neděli objevili sedm ohnisek. Jde o doutnající a horká místa, která prolévají vodou.

V oblasti zůstává okolo stovky hasičů, kteří nová ohniska vyhledávají. Zůstanou tam nejméně do konce srpna.

pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz