Zahraničí

Toskánské město terorizují otravné mušky. Úřady nedoporučují ani větrat

Toskánské město terorizují otravné mušky. Úřady nedoporučují ani větrat
Ortobello Zdroj: Profimedia

Italské přímořské město Orbetello se potýká s nepříjemným problémem. Tamní obyvatele i turisty terorizují přemnožené mušky. Úřady dokonce vyzvaly, aby lidé měli zavřená okna a nevěšeli ven prádlo.

Město je známé svou lagunou a dlouhými písečnými plážemi s výhledem na Monte Argentario. Tuto oblíbenou dovolenkovou destinaci vyhledávají nejen Italové, ale také turisté ze všech koutů světa.

Už několik týdnů však tamní obyvatele i turisty obtěžují mušky, které se v oblasti přemnožily. Právě to tvrdě dopadá na podnikatele, protože lidé se vyhýbají návštěvám restaurací. "Jsme nuceni zavřít o dvě hodiny dříve. Toto je naše sezona 2022," citoval portál The Guardian majitele jedné z tamních kaváren.

Související obsah

Některé podniky proto raději zhasínají navečer všechna venkovní světla a přijímají rezervace jen do 21:00. "Tržby se nám snížily o 60 %," postěžoval si majitel restaurace Marco Di Pietro.

"Je to znepokojující situace. V tuto chvíli však nemá žádný dopad na lidské zdraví. Ale rozhodně je to nepříjemné. Nepamatuji si, že by se v minulosti něco podobného odehrálo. Nestalo se tak nejméně 10 let," uvedl starosta Giorgio Briganti.

Město se snaží s dotěrným hmyzem bojovat a v předchozích dnech už proběhla čtvrtá dezinfekce, píše portál Il Post. "Zamoření souvisí s podmínkami v laguně, kde jsou v současnosti vysoké teploty a zároveň vysoká vlhkost vzduchu," vysvětlil biolog Mauro Lenzi. Podle něj je důvodem přemnožení hmyzu nižší výskyt přirozených predátorů. Těmi jsou žáby, netopýři, různí ptáci či mravenci.

Vědci dokázali získat DNA komára uvázlého v pryskyřici. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz