Zahraničí

Zrada v Kremlu. Putinův spolupracovník má za jeho zády jednat se Západem

Zrada v Kremlu. Putinův spolupracovník má za jeho zády jednat se Západem
Ruský prezident Vladimir Putin (10. 8. 2022) Zdroj: Profimedia

Ruský prezident Vladimir Putin má potíže s podporou i u svých nejvýše postavených poradců. Jeden z nich měl dokonce zkontaktovat západní bezpečnostní agentury s cílem pomoci zastavit invazi. Podle něj Kreml panikaří kvůli upadající ekonomice a tvrdým sankcím.

Šokujícím způsobem se má vyvíjet situace v Kremlu. Část vysoce postavených hodnostářů a stoupenců ruského prezidenta Vladimira Putina panikaří a snaží se ukončit válku na Ukrajině.

Důvodem paniky jsou silné sankce, které vrhly Rusko do ekonomických problémů. Část představitelů je také znepokojena ostřelováním Záporožské jaderné elektrárny, které může mít katastrofální důsledky.

Související obsah

​Situace měla zajít tak daleko, že se jeden z Putinových poradců rozhodl konat. Podle portálu Mirror unikla část zprávy, která popisuje tajné setkání s kremelským hodnostářem. Ten měl navrhnout spolupráci západním diplomatům či přímo CIA. Má se jednat o snahu o domluvu za zády ruského prezidenta.

Západní bezpečnostní agentury se údajně zprávou důkladně zabývají. "Zástupce Putinova vnitřního kruhu zkontaktoval Západ ohledně ochoty vyjednávat. V Kremlu je cítit panika," stojí v dokumentu.

Identita zmíněného zdroje nebyla uvedena. Příčinou utajení jsou důvodné obavy o jeho bezpečí a život. Má se však jednat o jednoho z nejdůležitějších dosavadních podporovatelů Putinova režimu.

Mezi sankce patří i zákaz vývozu uhlí do Evropské unie (8/2022): 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz