Zahraničí

Opilý policista usnul na ulici. Ztratil přitom batoh s důležitými dokumenty

Opilý policista usnul na ulici. Ztratil přitom batoh s důležitými dokumenty
Japonská policie, ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Na pořádný průšvih si zadělal policista v Japonsku. Při cestě domů z večírku v opilosti usnul přímo na ulici. Když se probudil, zjistil, že ztratil svůj batoh. V něm měl schované dokumenty obsahující osobní informace přibližně 400 lidí, kteří byli předmětem vyšetřování.

Popíjení s kolegy se vymstilo policistovi z japonské prefektury Hjógo. Devětačtyřicetiletý muž se v pátek po cestě domů zastavil na ulici a usnul před vlakovým nádražím. Ráno na něj čekalo nepěkné vystřízlivění.

Během noci totiž ztratil svůj batoh. V něm přenášel mimo jiné také důležité dokumenty týkající se právě probíhajícího vyšetřování. Dokumenty obsahovaly osobní informace přibližně 400 lidí, kteří byli pro vyšetřování nějakým způsobem důležití. Mezi ztracenými dokumenty byly i záznamy o podezřelém z trestného činu.

Související obsah

​Podle policie šlo především o jména, data narození a adresy lidí, které kriminalisté vyšetřovali, píše agentura AFP. Další detaily ale japonští policisté neuvedli. Ztracená data zatím nebyla zneužita.

Ztráta dokumentů však není jediným problémem, kterému muž čelí. Japonští kriminalisté mají zakázáno vynášet vyšetřovací materiály mimo své pracoviště bez dovolení. Policista pravděpodobně šel za svými přáteli do baru rovnou z práce, aniž by vrátil ztracené dokumenty. Podle Japan Times vypil během oslavy dohromady sedm nápojů, především piva a japonské pálenky šóčú.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz