Domácí

Pozor na falešné exekutory. Stránka žádá peníze za smyšlené dluhy

Pozor na falešné exekutory. Stránka žádá peníze za smyšlené dluhy
Ilustrační fotografie Zdroj: TV Nova

Exekutorská komora varuje před sofistikovaným podvodem. Lidem totiž přicházejí SMS zprávy, které upozorňují na smyšlený dluh. Následně je odkážou na falešné stránky, kde po nich žádají, aby dluh splatili.

Aktivity podvodníků Exekutorská komora ČR zaznamenala v pondělí. "Adresátům těchto jednání jsou zasílány SMS zprávy informující o smyšlené exekuci s tím, že si adresát může dluh vyhledat na podvodné stránce ekcr.org/search," informovala na svém webu.

Stránka napodobuje vzhled oficiálního webu Exekutorské komory ČR. "Na stránce ekcr.org/search se po zadání osobních údajů objeví informace o smyšleném dluhu a smyšlené exekuci, a to bez ohledu na to, zda jsou zadány existující či neexistující údaje! Podvodná aplikace následně odkáže na možnost uhradit dluh!" upozornila komora.

Související obsah

Stránky nepatří Exekutorské komoře ČR ani kterémukoli ze soudních exekutorů. "Jedná se o podvodnou stránku, která je zjevně vytvořená za účelem vylákání finančních prostředků z důvěřivých návštěvníků. Stránky dále zneužívají osobní údaje, a to pravděpodobně za účelem jejich vytěžení," vysvětlila komora.

Pokud lidem přijde SMS zpráva odkazující na odkaz ekcr.org/search, v žádném případě na něj nemají klikat, nemají vyplňovat osobní údaje či něco platit. " Exekutorská komora ČR se již v dané věci obrátila na odpovědné orgány. Poškozeným doporučujeme obrátit se na orgány činné v trestním řízení (Policie ČR a státní zastupitelství)," doporučila komora. Upozornila také na to, že jediným oficiálním zdrojem, který zaznamenává exekuce, je Centrální evidence exekucí. Tu provozuje Exekutorská komora na webu www.ceecr.cz.

Dejte si pozor na nový podvod:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz