Domácí

Letadlo někdo oslňoval zeleným laserem. Ohrozil přes stovku lidí, varuje policie

Slánští policisté se zabývají oslněním letadla zeleným laserem. Neznámý pachatel podle kriminalistů ohrozil při letu přes 130 lidí. Paprsky pravděpodobně vzešly z Kladna.

"Slánští policisté se zabývají případem týkajícím se oslňování letadla zeleným laserem, čímž neznámý pachatel ohrozil při letu více než 130 osob v letadle," informovala policejní mluvčí Michaela Richterová. Paprsky pravděpodobně vycházely z Kladna.

Celou věc nahlásil policii pilot asi půl hodiny po půlnoci. Podle původních informací musel nouzově přistát. "Tyto informace se nezakládají na pravdě," upřesnila pro TN.cz policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

"Na oznámenou událost bylo okamžitě vysláno několik policejních hlídek včetně policejního vrtulníku," sdělila Richterová. "Bohužel se ale nepodařilo možného pachatele vypátrat," dodala.

Související obsah

Neznámého pachatele policisté podezřívají ze spáchání trestného činu obecné ohrožení. Pokud jej dopadnou, hrozí mu po prokázání viny a odsouzení na tři až osm let vězení.

"Oslnění pilotů může způsobit katastrofu letadla, protože člověk na několik vteřin může ztratit orientaci, což mu znemožní se soustředit na přístroje, které ho navádí k přistání," varovala policejní mluvčí Richterová. "Ačkoliv je někdo přesvědčen, že laserová show na různých oslavách či akcích je neodmyslitelnou součástí je zábava, je třeba si uvědomit i následky! V těchto případech naštěstí nedošlo k žádným fatálním událostem, což nevyvrací riziko neštěstí, ke kterému by mohlo dojít," dodala.

Podobný incident se odehrál už loni v prosinci. Zeleným laserem někdo oslňoval piloty před přistáním na Letišti Václava Havla. Paprsek měl tehdy také vycházet z Kladna.

Případy s oslňováním pilotů lasery řešili policisté i loni:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz