Zahraničí

"Jsi další na řadě." Rowlingové po útoku na Rushdieho vyhrožují smrtí

Slavná britská spisovatelka Joanne K. Rowlingová čelí výhrůžkám smrtí. Poté, co spisovatele Salmana Rushdieho v pátek během besedy v USA pobodal 24letý útočník, má být údajně další na řadě. Rowlingová už pro jistotu kontaktovala policii.

Páteční útok na britského spisovatele indického původu Salmana Rushdieho otřásl nejen jeho fanoušky, ale i kolegy z branže. Slavná autorka ságy o Harrym Potterovi J. K. Rowlingová vyjádřila své zděšení nad brutálním činem na sociálních sítích. Z odpovědi, kterou vzápětí dostala od jistého Meera Asifa Azize, až mrazí.

"Cítím se hrozně. Prosím, ať je v pořádku," napsala spisovatelka. "Neboj se, ty jsi další na řadě," reagoval muž.

Pod příspěvkem se okamžitě strhla diskuze. Většina lidí Rowlingové vyjadřovala podporu. Správci twitteru později příspěvek i účet autora nenávistného vzkazu, který údajně žije v pákistánském Karáčí, smazali. Muž navíc pár dní předtím na sociálních sítích chválil činy 24letého Hadiho Matara. O to víc Rowlingovou výhrůžka vyděsila.

Související obsah

​"Děkuji všem za podporu. Už se tím zabývá policie. Ta už se zabývala i dalšími výhrůžkami," uvedla autorka.

Spisovatelky se zastala i mediální společnost Warner Bros Discovery, která stojí za filmovými adaptacemi série o Harrym Potterovi. "Silně odsuzujeme výhrůžky mířené na adresu J. K. Rowlingové. Stojíme za ní a za všemi tvůrci, kteří odvážně vyjadřují svou kreativitu a názory," uvedla společnost.

Není to poprvé, co slavná autorka čelí nenávistným útokům. V roce 2020 se stala terčem kritiky kvůli svým výrokům o transsexuálech. Kritizovala například článek, který obsahoval pojmy jako "lidé, kteří menstruují". Jindy zase prohlásila, že existují pouze dvě pohlaví. Kvůli tomu byla už několikrát obviněna z nepřátelského postoje k transgenderovým a transsexuálním lidem a dočkala se i bojkotu svých knih nebo výhrůžných zpráv.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz