Domácí

Řidič při střetu se srnkou přišel o ruku. Expert radí, jak se zraněním vyhnout

Na silnicích v této době přibývá střetů se zvěří. Dopravní experti v případě, že před vozem vidíte srnku, radí nestrhávat volant, ale snažit se plynule brzdit, aby případný náraz nastal v co nejnižší rychlosti. V pondělí jedna taková nehoda skončila amputací ruky.

Stalo se to v pondělí půl hodiny po poledni. Dvacetiletý řidič ve voze Škoda Superb projížděl od obce Bohatice směrem na Mimoň. V Českolipské ulici mu vběhla do cesty srnka, které se instinktivně snažil vyhnout. Po úhybném manévru dostal smyk, vyjel ze silnice a narazil do stromu. Při havárii se těžce zranil jeho 23letý spolujezdec na přední sedačce. S amputací ruky v zápěstí ho letečtí záchranáři převezli do liberecké nemocnice.

"My jsme v té věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti," informovala policejní mluvčí Ivana Baláková. Dopravní experti se shodují, že vyhýbání se zvířeti na silnici je velmi riskantní manévr. 

Související obsah

"Zásadou číslo jedna je udržet auto na silnici a do zvířete narazit přední částí, která maximálně chrání posádku vozidla," poradil dopravní expert Roman Budský. 

Zdá se to jako jednoduchá rada, ale překonat instinkty můžete podle expertů jedině opakovaným nácvikem této situace. A nemusíte přitom nutně sedět za volantem. Radí, abyste si zkusili tuto situaci představit a imaginárně sehrát, a to klidně u televize.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz