Zahraničí

Cílem je vojenské letiště i Žitomir. Ukrajina a Rusko se navzájem ostřelují

Cílem je vojenské letiště i Žitomir. Ukrajina a Rusko se navzájem ostřelují
Výbuch vojenského skladu v Azovskem Zdroj: Profimedia

Ostřelování mezi Ukrajinou a Ruskem se v posledních dnech stupňuje. V úterý přišlo Rusko na Krymu o sklad vojenského materiálu a pod palbu se dostalo také vojenské letiště nedaleko města Simferopol. Na Ukrajině zase raketa vypálená z Běloruska jen těsně minula Žitomir.

Jen pár hodin poté, co exploze zničila muniční sklad nedaleko vesnice Azovske na Krymu, se pod palbou ocitl další ruský objekt. Svědci ohlašovali výbuchy na vojenském letišti Hvardijske nedaleko města Simferopol. Od bojové fronty je toto letiště vzdáleno přibližně 300 kilometrů.

V okolí letiště krátce po poledni byla slyšet série výbuchů, nyní je však klid. Podle deníku Kommersant ruské vojenské orgány pracují s verzí, že za výbuchem stál dron. Oficiálně se však okupační správa Krymu k události zatím nevyjádřila.

Související obsah

​Rusko zato uvedlo nové informace ohledně ranní exploze ve vesnici Azovske. Kvůli výbuchu muničního skladu prý musely být evakuovány tři tisíce lidí a byla také přerušena železnice mezi Simferopolem, Sevastopolem, Evpatorií a pevninským Ruskem. Podle Ruska stála za příčinou výbuchu sabotáž, píše Kommersant.

Ani Ukrajina ale není ušetřena výbuchů. V úterý před 13. hodinou otřásl výbuch západoukrajinským Žitomirem. Podle portálu Liveuamap na město letěly rakety. Ty měly údajně přiletět z Běloruska. Z místa exploze nejsou hlášeni zranění ani mrtví.

Podívejte se na záběry výbuchu muničního skladu na Krymu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz