Zahraničí

Šokující nález v kufrech: Byly v nich ostatky malých dětí

Neobvyklý případ vyšetřuje novozélandská policie. Rodina si na aukci koupila kufry. Poté, co si jejich sousedé ve městě South Auckland začali stěžovat na zápach, zjistili, že v nich byly lidské ostatky. Kriminalisté později upřesnili, že šlo o těla malých dětí.

Rodina na aukci ve skladu minulý čtvrtek nakoupila plný přívěsný vozík různých věcí. Mezi nimi bylo i několik kufrů. Když přijeli domů, cítili jejich sousedé neobvyklého zápachu, který z plného vozíku vycházel, uvedl novozélandský portál Stuff.

V kufrech totiž byly lidské ostatky. Většina lidí to ale podle pouhého zápachu nepoznala. Výjimkou byl jeden ze sousedů, který dříve pracoval v krematoriu. "Hned jsem to věděl a říkal jsem si: 'Odkud to vychází?'," prohlásil.

Související obsah

Novozélandská policie už rozjela vyšetřování. V kufrech byly totiž podle kriminalistů pravděpodobně oběti vraždy. Sama rodina by s tím údajně neměla mít nic společného a kufry se u nich nejspíše objevily náhodou. Momentálně je pro policisty prioritou zjistit, čí ostatky v kufru byly.

Novozélandská policie ve čtvrtek objasnila, čí těla se v kufrech nacházela. Jednalo se o dvě malé děti. Podle policie obětem bylo pět až deset let a v kufrech před nalezením jejich ostatky byly několik let, sdělila agentura AFP.

Rodina se po události podle listu New Zealand Herald má dobře. Momentálně jim hlavně vadí velká pozornost médií. Sami podle obsahu kufrů nedokázali říct, kolik těl v nich bylo. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz