Domácí

První ukrajinští vojáci dorazili do Lázní Darkov. Budou si tam léčit zranění z války

Lázně v Karviné pomáhají ukrajinským vojákům. Doléčují si tam válečná zranění. Dva vojáci přijeli v pondělí, na další se lázně chystají v následujících měsících. Ukrajinci by tam měli strávit několik týdnů.

První vojáci z Ukrajiny přijeli do Lázní Darkov už v pondělí odpoledne. Doléčovat a rehabilitovat tam budou komplikovaná zranění z války s Ruskem. Vojáci tam jsou zatím dva. Ti bojovali v Ivanofrankivské oblasti a na Dněpru. První má roztříštěný kotník a přišel o část ruky. Druhý má amputované tři prsty na noze.

Hned po pondělním příjezdu je vyšetřil lékař a sestavil jim léčebný plán. Na vojáky čeká v lázních spousta procedur. Například robotická rehabilitace podpořená klasickou fyzioterapií, ergoterapie, koupele nebo masáže.

Související obsah

S komunikací personálu pomáhají kolegové, kteří jsou také z Ukrajiny. Podle vedení lázně nemají stanovenou ani maximální hranici počtu zraněných, které by mohly přijmout. Dopravu vojáků z Ukrajiny a jejich následnou péči v lázních zajišťuje český Nadační Fond RegiBase, který se zaměřuje na pomoc válečným veteránům. Jeho zakladatelem je Hynek Čech.

Díky dostatečné kapacitě Lázní Darkov organizace aktuálně dojednává převoz dalších sedmi vojáků z Ukrajiny.

ls, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz