Experti na cestách

Tento ostrov je turismem nepolíbený. Zažijete tam přitom to pravé Řecko

Některé řecké ostrovy jsou známější než jiné. V tomto dílu Expertů na cestách jsme se věnovali tematice malých řeckých ostrovů, které ale stojí za to navštívit. Jedním z nich je Kefalonie.

Mezi méně známé řecké ostrovy patří například Kefalonie. "Není tam příliš mnoho hotelů, ale je tam krásná příroda. Jsou tam zajímavá místa, a to jak pláže, tak jeskyně. Například jeskyně Melissani s otevřeným stropem, kde se můžete koupat v křišťálovém moři," láká provozní ředitel CK Blue Style Ondřej Rušikvas.

"Kefalonie je jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů, který jsem kdy viděla. Populace je tady velice malá a ostrov se pomaličku posunuje. Co se týče turismu, je jím pouze políben. A právě proto si udržuje svoji krásu. Doporučuji Kefalonii každému, kdo miluje to pravé Řecko," doplnila delegátka Karolína Maléřová z Kefalonie.

Související obsah

​Další z malých řeckých ostrovů, který stojí za zmínku, je ostrov Samos. Ten patří mezi nejzelenější a nejhornatější ostrovy Egejského moře a má zajímavou historii. "Z historických památek bych vyzdvihl Eupalinův tunel, který byl postaven v šestém století před naším letopočtem," podotkl Rušikvas.

Podle něj tyto řecké ostrovy nabízí dovolenou pro všechny, ale je to více o poznávání historie a přírody. Mezi tyto ostrovy patří i Zakynthos, kde najdete skalní útesy, ale také malebné zátoky a jeskyně. Nejznámější z nich jsou Modré jeskyně na severním mysu Skinari. Je v nich zářivě modrá voda. Východ ostrova je pak lemován plážemi, jako je například pláž mořských želv Caretta caretta.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz