Zahraničí

Vedle českého turisty v Malé Fatře udeřil blesk. Zraněný skončil v nemocnici

Vedle českého turisty v Malé Fatře udeřil blesk. Zraněný skončil v nemocnici
Ilustrační foto Zdroj: TV Nova

V Malé Fatře na Slovensku odpoledne nepřímo zasáhl blesk českého turistu. Podle Horské záchranné služby (HZS) si muž poranil hlavu a stěžoval si také na bolesti páteře a žeber. Skončil v nemocnici.

Na odpolední výjezd upozornila Horská záchranná služba, která odpoledne reagovala na tísňové volání. "Jednalo se zraněného českého turistu po nepřímém zásahu bleskem v Malé Fatře, přičemž měl utrpět poranění hlavy a ruce a stěžoval si na bolesti páteře a žeber," uvedla HZS k případu.

Na pomoc zraněnému muži k Chatě na Grúni vyrazili čtyři profesionální záchranáři terénním vozidlem. Zásah jim ale komplikovalo počasí. "Jelikož bouře neustávala, pokračovat na hřeben mezi mezi Poludňový grúň a severní vrchol Stien bylo nebezpečné a riskantní. Záchranáři proto počkali na zlepšení podmínek," upozornila horská služba.

Související obsah

​Na zlepšení povětrnostních podmínek čekala také posádka záchranářského vrtulníku v Žilině. "Skupinka turistů, která se nacházela při postiženém v době nejintenzivnější bouřkové činnosti, na doporučení záchranářů HZS a podle jejich pokynů, opatrně přenesla turistu pod exponovaný hřeben, na bezpečnější místo, kde přečkali do příchodu zdravotní pomoci. Po vyzvednutí vrtulníkem byl pacient transportován do nemocnice," zakončila HZS.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz