Zahraničí

Američtí policisté spěchali na tísňový telefonát, zavolala je opička

Američtí policisté spěchali na tísňový telefonát, zavolala je opička
Route byla podle policistů ze všeho trochu rozpačitá | Zdroj: Poskytnuté kanceláří šerifa okresu San Luis Obispo

Pěknou opičárnu provedla policistům malá opice ze zooparku v Kalifornii. Vzburcovala je voláním na tísňovou linku a pak zavěsila.

Telefonát přijalo policejní operační středisko v okrese San Luis Obispo asi 300 kilometrů od Los Angeles v sobotu večer, popsala agentura AP.

Hovor však vypadl a strážci zákona se marně snažili zavolat zpět, nikdo nereagoval ani na zprávy. Proto telefon volajícího lokalizovali a poslali na místo hlídku, aby vše prověřila.

Policisté zamířili do zooparku poblíž Paso Robles. V kanceláři jim však řekli, že od nich nikdo určitě policii nevolal. Společně se snažili přijít věci na kloub, po chvíli se vše vyjasnilo.

Související obsah

​Telefonovala opička kapucínská jménem Route, která objevila služební mobil v golfovém vozíku používaném k dopravě po rozsáhlém areálu.

“Bylo nám řečeno, že opice kapucínské jsou velmi zvědavé a chytnou cokoli a začnou mačkat tlačítka. A přesně to Route udělala a náhodou to bylo ve správné kombinaci čísel, která nás přivolala,“ uvedla na sociální síti kancelář šerifa.

​Podle ní se policisté setkali už se všelijakými „opičárnami“, ale s takovouto ještě ne.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz