Domácí

Požár ve vojenském prostoru. Hasičům ztížila zásah nevybuchlá munice

Ve vojenském prostoru Hradiště na Karlovarsku byl ve středu vpodvečer vyhlášen třetí stupeň poplachu kvůli požáru trávy a porostu. Hořet začalo v místě dopadu cvičných střel, což zásah výrazně zkomplikovalo. Hasiči se nemohli po areálu volně pohybovat, požádali proto o pomoc vrtulník s takzvaným bambivakem. Oheň, který zasáhl zhruba tři hektary pozemků, se podařilo uhasit před devátou hodinou večer.

Do oblasti vojenského prostoru Hradiště vyrazilo na deset jednotek hasičů z Karlovarského i Ústeckého kraje, kvůli hrozbě nevybuchlé munice se ale k požáru těžko dostávali. Protože hořet začalo v místě dopadu cvičných střel, hasiči se směli pohybovat pouze po zpevněných cestách podél místa požáru, aby se vyvarovali zbytečnému riziku.

Zasahujícím jednotkám přiletěl na pomoc vrtulník s bambivakem, jak sdělil TN.cz mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Hasiči se snažili zabránit zejména dalšímu šíření ohně, což se jim nakonec i povedlo. 

Oheň se podařilo uhasit před devátou hodinou večer a úspěšní byli hasiči i v boji s plameny v blízkosti přehrady Březová u Karlových Varů, kde ve středu vzplál lesní porost. Požár měli během několika hodin plně pod kontrolou.

Hořelo i na Plzeňsku

Hasiči z Plzeňského kraje také měli ve středu plné ruce práce. Vyjížděli hned k několika požárům v přírodě. Ten největší zasáhl plochu cca 100 x 200 metrů lesa. "Hoří hrabanka mezi Úlicemi a Sulislaví," upozornil mluvčí hasičů Petr Poncar před čtvrtou hodinou odpoledne. ​"Na místě je jedenáct jednotek. Na nedalekém rybníku jsme zřídili čerpací stanoviště," dodal.

Související obsah

Jehličí napomáhalo šíření plamenů, požár se ale hasičům naštěstí podařilo dostat rychle pod kontrolu. "V 16 hodin to bylo lokalizováno a některé jednotky se začaly vracet zpět," řekl Poncar TN.cz.

Menší požár pak měli hasiči hlášený také poblíž obce Babina, kde hořelo na poli. Během období žní bývá podobných výjezdů více. "Zemědělská technika často způsobuje požáry," upozornil mluvčí s tím, že k tomuto typu zásahů se obvykle povolává větší množství hasičských jednotek, aby se nestalo, že plameny přeskočí do lesa.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz