Domácí

Řidička překvapila kuriózní výmluvou i množstvím alkoholu. Pak šokovala znovu

Řidiči, které přistihne policie za volantem pod vlivem alkoholu, mívají občas velmi zvláštní výmluvy. Žena na Náchodsku jim tvrdila, že dýchnout nechce, protože užívá léky na bolest zubů. Když si to nakonec rozmyslela, přístroj ukázal asi tři a půl promile alkoholu. Druhý den k výslechu přišla v ještě horším stavu.

"Mně roste moudrák a beru prášek." Tak tuhle kuriózní výmluvu si vyslechli strážníci v Jaroměři. Když se ptali, zda má žena lék u sebe, řekla, že ne.

Žena odmítla dýchnout, protože se prý její zub moudrosti bolestivě klube na svět už léta. "Dva roky Vám roste a nejste schopná fouknout do přístroje?" dotazovali se strážníci. Nakonec se přece jen žena rozmyslela a do přístroje dýchla. Zobrazila se hodnota 3,41 promile.

Přepočteno na vypitý alkohol, musela řidička v krátké době zkonzumovat ekvivalent dvou litrů vína. Tři a půl promile je hodnota, při níž nastává vážná otrava alkoholem a hrozí riziko srdečního selhání.

Související obsah

​"Ženě hrozí za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky v případě prokázání viny až roční pobyt za mřížemi," uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná.

Tím ale příběh ještě neskončil. Řidička se měla druhý den dostavit k výslechu. To sice udělala, ale byla ještě opilejší, než když ji jaroměřští strážnici chytili za volantem. Žena nadýchala bez jedné desetiny čtyři promile alkoholu. Dostala tak náhradní termín s důrazným doporučením, že příště už musí přijít střízlivá.

Lapení řidiči mají nejrůznější výmluvy. Rychlostí 220 kilometrů v hodině jel po dálnici na Slovensku řidič prý proto, že potřeboval na velkou. U Hradce Králové zase šofér telefonoval. Když ho hlídka zastavila, tvrdil, že se jen drbal krabičkou od doutníků. Nejkurióznější výmluva ale pochází ze severu Moravy. Opilý muž na Frýdecko-Místecku policistům tvrdil, že řídil jeho pes.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz