Domácí

Tuny tabáku a miliony cigaret. Celníci odhalili úniky za více než 170 milionů

Celníci ukončili dvě rozsáhlé razie na Olomoucku, Plzeňsku a v Praze. Odhalili při nich daňové úniky za nejméně 170 milionů korun. Během razií celníci objevili miliony kusů cigaret, tuny tabáku i výkonnou linku na výrobu cigaret a dalších tabákových výrobků.

Generální ředitelství cel ukončilo dvě velké razie probíhající na několika místech Česka. Policisté při nich rozkryli daňové úniky přesahující 170 milionů korun a zabavili ohromné množství cigaret a tabáku.

První akce nazvaná Kolosseum probíhala na Olomoucku. Celníci tam odhalili daňový únik ve výši minimálně 130 milionů korun. Při razii objevili sklad a kompletní výrobní linku a technologii na výrobu cigaret. Zajistili také balicí linku na krabičky od cigaret, tabákovou sušárnu a dieselový agregát na výrobu elektrické energie. Celkem zabavili 17 milionů kusů cigaret, 25 tun tabáku a desítky palet dalších cigaretových komponentů.

Související obsah

​"Nalezená technologie zvládla vyrobit až pět tisíc kusů cigaret za minutu. S takhle výkonným zařízením jsme se doposud nesetkali," sdělila webu TN.cz mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková s tím, že policisté zadrželi 14 lidí – osm Ukrajinců, čtyři Čechy, jednoho Rumuna a jednoho Bulhara.

Druhá razie s názvem Capello probíhala na Plzeňsku a v Praze. Celníci při ní nalezli přes šest milionů kusů cigaret, čtyři tuny tabáku a tabákového odpadu, další cigaretové komponenty a – podobně jako na Olomoucku – výrobní linku určenou k výrobě cigaret. Škoda na spotřební dani v tomto případě činí více než 43 milionů korun. "Při razii Capello jsme zadrželi 13 osob cizí státní příslušnosti," doplnila Kaňková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz