Krimi

Dva obvinění za jeden den. V Moravskoslezském kraji vyšetřují vraždy

Dva obvinění za jeden den. V Moravskoslezském kraji vyšetřují vraždy
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Kriminalisté v Moravskoslezském kraji obvinili ve středu dva lidi z vraždy. První se měla odehrát v Novém Jičíně, kde 33letý muž podle policie pobodal známého. V Opavě měla zase 52letá bezdomovkyně zavraždit svého o dvacet let mladšího druha.

První vražda se podle kriminalistů stala v Novém Jičíně v úterý večer. "Obviněný 33letý muž měl po předchozí konzumaci alkoholu opakovaně napadnout 47letého poškozeného, který byl v bytě na návštěvě a způsobit mu bodnořezná zranění," informovala policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Přes poskytnutou pomoc na místě muž zraněním podlehl. Údajný útočník z místa činu utekl, policisté ho ale za chvíli zadrželi. "Po vystřízlivění byl obviněn vrchním komisařem ze zvlášť závažného zločinu vraždy," uvedla Jiroušková.

Související obsah

Další případ se odehrál mezi bezdomovci v opavském průmyslovém objektu, který momentálně nikdo nevyužívá. "Zde měla 52letá žena napadnout a způsobit bodnořezná poranění 30letému druhovi," sdělila policejní mluvčí. Mrtvého našli jeho známí. Podezřelou zadrželi kriminalisté ve středu a vrchní komisař ji ještě ten den obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

"Oběma obviněným hrozí trest odnětí svobody ve výši od deseti do 18 let," prozradila Jiroušková. "V obou případech byly podány podněty k návrhům na vzetí osob do vazby," dodala.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz