Zahraničí

Drsná reakce na jaderné odzbrojení. Sklapni, vzkázala sestra Kim Čong-una

Drsná reakce na jaderné odzbrojení. Sklapni, vzkázala sestra Kim Čong-una
Sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong Zdroj: Profimedia.cz

Vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Čong-una poslala drsný vzkaz jihokorejskému prezidentovi Jun Sok-jolovi. Ten nabídl KLDR hospodářskou pomoc výměnou za jaderné odzbrojení. Kim Jo-čong mu vzkázala, ať sklapne.

"Pro jeho veřejný obraz by bylo lepší, kdyby sklapl, než aby povídal nesmysly, protože nemá co říct," vzkázala Kim Jo-čong v prohlášení, které zveřejnila severokorejská státní agentura KCNA. Ohradila se tak proti nedávné nabídce jihokorejského prezidenta.

Jun Sok-jol totiž nedávno nabídl KLDR humanitární pomoc výměnou za ukončení vývoje jaderných zbraní a zahájení denuklearizace. Plán představil jihokorejský prezident už v květnu, ve středu to zopakoval. Slova sestry Kim Čong-una jsou první reakcí KLDR na tento návrh, upozornila BBC.

"Nikdo nevymění svůj osud za kukuřičný koláč," prohlásila Kim Jo-čong. Podle jihokorejského ministra pro sjednocení, který řeší vztahy se severním sousedem, jsou její slova neuctivá a nezdvořilá.

Související obsah

"Přístup Severní Koreji žádným způsobem nepomáhá míru a prosperitě na Korejském poloostrově ani její vlastní budoucnosti," uvedla k prohlášení sestry severokorejského diktátora kancelář jihokorejského prezidenta.

Plán jihokorejského prezidenta podporuje i USA. Kim Čong-un podle BBC už dříve přiznal, že země má problémy s nedostatkem jídla. Jaderné odzbrojení ale dlouhodobě odmítá.

Takto velkolepý pohřeb vystrojila KLDR jednomu z nejvyšších představitelů armády:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz