Zahraničí

Kim Čong-un oznámil velké vítězství. Jeho sestra prozradila, že byl nemocný

Kim Čong-un oznámil velké vítězství. Jeho sestra prozradila, že byl nemocný
Zdroj: Profimedia

Severokorejský diktátor Kim Čong-un ohlásil vítězství nad covidem-19. Nařídil proto zrušení přísných epidemiologických nařízení v zemi. Jeho sestra Kim Jo-čong prozradila, že se i vůdce KLDR potýkal s příznaky horečky.

Nejpřísnější epidemiologická pravidla v Severní Koreji končí. Kim Čong-un oznámil velké vítězství země nad koronavirem, uvedla tamní státní agentura KCNA

Sestra severokorejského diktátora přiznala, že i on se potýkal v posledních týdnech s příznaky horečky. "Byl vážně nemocný s vysokou horečkou, ale nemohl si ani lehnout, protože myslel na lidi, o které se musí až do konce protiepidemické války starat," řekla v projevu.

KLDR často neinformuje o nakažených covidem, místo toho říká, že mají lidé horečku. Může za to nedostatek testů, upozornila BBC.

Související obsah

Kim Jo-čong také obvinila Jižní Koreu z toho, že do země virus poslala. Tamní aktivisté totiž desítky let posílají na sever propagační letáky. Ačkoliv tuto praktiku Soul minulý rok zakázal, diktátorova sestra tvrdí, že letáky napustili Jihokorejci koronavirem a v balóncích je poslali do KLDR.

První případ koronaviru ohlásila Severní Korea v květnu. Kim Čong-un ve čtvrtek oslavoval, že v zemi má covid-19 jen 74 obětí. Označil to za zázrak. Podle expertů oslovených BBC čísla pravděpodobně nejsou pravdivá. Tak nízký počet obětí by totiž byl ve světě výjimkou. Severní Korea přitom nemá vakcíny ani léky na covid a její zdravotnictví patří k nejhorším na světě.

Kim Čong-un se se zdravotními problémy potýká dlouhodobě:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz